Zyskowna inwestycja w nowe mieszkanie?

Zyskowna inwestycja rzadko jest kwestią przypadku. Sukces materialny w dużej części jest kwestią dobrego przygotowania inwestora i podejmowania właściwych decyzji. Dobre przygotowanie inwestycji, zakup działki w dobrym miejscu to jeden fundamentów sukcesu dewelopera. Kredytowanie inwestycji mieszkaniowej często zapewniają przyszli nabywcy mieszkań. Obydwie strony procesu inwestycyjnego są zainteresowane aby budynek mieszkaniowy został wybudowany w terminie. Decyzja o zakupie nowego mieszkania podjęta na wczesnym etapie budowy budynku może okazać się strzałem w dziesiątkę. Deweloper często proponuje preferencyjne warunki w zamian zyskując klienta finansującego inwestycję.

Nowe mieszkania

Ludzie potrzebują do życia nie tylko dachu nad głową, kuchni czy sypialni. Mieszkanie to miejsce, gdzie ludzie odpoczywają, płodzą dzieci lub zapraszają znajomych na imprezy. Niewielu ludzi chciałoby mieszkać w mieszkaniu, gdzie jest głośno, słychać hałasujących sąsiadów lub głośny stukot tramwajów o szyny. Deweloper w trosce o ludzi, swoich klientów akceptuje projekt architektoniczny budynku, który spełnia powyższe wymagania. Budynek dobrze ocieplony nie narazi przyszłych mieszkańców na wysokie wydatki związane z ogrzewaniem. Nowe mieszkanie zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii wzbudzi entuzjazm u zainteresowanych klientów.

Preferencje mieszkaniowe nabywców

Większość ludzi kupuje mieszkanie dla siebie, aby w nim zamieszkać. Znaczna grupa inwestorów w Polsce kupuje mieszkania pod wynajem. Przyszli nabywcy to cywilizowani ludzie, nie chcą mieszkać w niefunkcjonalnych klitkach lecz w pełnowartościowych mieszkaniach. Studenci i młode pary na początku swojej drogi życiowej z reguły szukają do wynajęcia taniego mieszkania w pobliżu uczelni lub miejsca pracy. Drogie mieszkanie obok uczelni też znajdzie najemcę, ale trzeba go dłużej poszukać. Nowe, tania mieszkania z dobrym dojazdem na uczelnię zapewnionym przez komunikację miejską rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Inwestycja mieszkaniowa

Ochroni Twoje oszczędności przed inflacją. Nowoczesne mieszkania zawsze trzymają wartość, nawet w czasie kryzysu. Podstawowe potrzeby ludzie muszą zaspokajać bez względu na kryzys. W czasie kryzysu niektóre mieszkania tracą na wartości, z reguły dotyczy to nieruchomości położonych na dalekich peryferiach miasta.  Nowe mieszkanie w dobrej lokalizacji wymaga zainwestowania dużej kwoty pieniędzy, niewielu ludzi na to stać. Kredyty mieszkaniowe udzielane przez banki pozwalają na sfinansowanie potrzeb mieszkaniowych ludzi. Kredyt na mieszkanie to pieniądze z banku najniżej oprocentowane w stosunku do innych kredytów bankowych. Wszelkie inne kredyty i pożyczki bankowe mają znacznie wyższe oprocentowanie!

domy nieruchomości

Dobry interes

Interes życia robią inwestorzy pożyczający pieniądze z banku na mieszkanie. Cudze pieniądze pomagają im zdobyć majątek w postaci nowego mieszkania lub domu. Sprytni nabywcy mieszkań płacą niskie odsetki od kredytu, w zamian zyskując dochody z wynajmu mieszkania. Raty na mieszkanie w całości spłacane są z dochodów z wynajmu a wartość mieszkania rośnie. Dlaczego najemca nie kupi sobie mieszkania? Nie każdy ma stałą pracę lub stałe dochody, które są podstawą do rozmów z bankiem na temat kredytu. Wielu najemców mieszkań prowadzi firmy i zamiast inwestować w mieszkanie, inwestują w swój interes. Najem mieszkania wliczają sobie w koszty działalności gospodarczej. Działalność gospodarcza jest związana z ryzykiem niepowodzenia. Nowe mieszkanie to minimum ryzyka i maksimum korzyści.

Korzyści z zakupu nowego mieszkania

Jest ich bez liku. Polskie miasta cały czas rosną, w centrum brakuje działek na nowe domy. Rozbudowa miasta powoduje, że mieszkania oddalone od centrum po pewnym czasie zyskają na wartości. Centrum miasta powiększy się o najbliższe dzielnice lub o te najlepiej skomunikowane dzielnice. Wzrost wartości mieszkań następuje powoli, jeśli wzrost cen jest zbyt szybki to prowadzi do kryzysu. Ekonomiści określają to mianem bańki mieszkaniowej. Nowe mieszkania od dewelopera przynoszą w dłuższej perspektywie wysokie zyski. Mieszkanie to dochodowa inwestycja, myślisz, że deweloper sprzedaje wszystkie swoje mieszkania? Deweloperzy też inwestują w mieszkania dla siebie i dla rodziny. Nie każde nowe mieszkanie możesz kupić od dewelopera, oni też znają potencjał wzrostu wartości nowoczesnych mieszkań!