rss search

next page next page close

Coraz lepsze warunki wynajmu samochodów

Coraz lepsze warunki wynajmu samochodów

Rynek wynajmu samochodów stale się rozwija i stara dopasować do potrzeb klientów. Za sprawą coraz większej konkurencji spadają również same ceny wynajmu, a wiele firm przygotowuje także liczne promocje dla klientów. Wynajem samochodu jest zatem znacznie bardziej opłacalny niż jeszcze jakiś czas temu. W dodatku zwiększa się również liczba oferowanych samochodów przez wypożyczalnie. Obecnie można w ich ofercie znaleźć auta z praktycznie każdego segmentu. Począwszy od małych samochodów miejskich po samochody sportowe czy terenowe. Każdy zatem znajdzie w ofercie wypożyczalni coś idealnego dla siebie.

Duży wybór dostępnych samochodów

rent a car - mały samochodówPodstawowa zmiana na korzyść klienta to dostęp do szerokiej gamy pojazdów. W wypożyczalniach dostępne są auta z praktycznie każdego segmentu. Osoby pragnące poruszać się jedynie po mieście znajdą nowe samochody miejskie i kompaktowe. Dla biznesmenów wypożyczalnie oferują limuzyny segmentu premium. Osoby poszukujące auta do dłuższego wyjazdu mogą skorzystać z oferty aut typu kombi. Natomiast osoby poszukujące sportowych emocji mogą zdecydować się na bogatą ofertę aut sportowych, które w swojej roli sprawdzają się bardzo dobrze i z których korzystanie jest bardzo przyjemne. Wybranie dla siebie najlepszego pojazdu nie stanowi zatem większego problemu. Bez względu na wymagania względem auta można w wypożyczalni znaleźć coś najbardziej odpowiedniego dla siebie co sprawdzi się bardzo dobrze.

Atrakcyjne ceny

Wypożyczalnie samochodów to również coraz bardziej atrakcyjne ceny, które również przemawiają za wybieraniem ofert wypożyczalni samochodów. Duża konkurencja na rynku spowodowała, że wiele firm było zmuszonych do obniżenia swoich cen. Naprawdę tanio można zatem wypożyczyć pojazd, którym przemieszczanie się będzie bardzo komfortowe i będzie należało do bardzo przyjemnych i korzystnych dla wszystkich. Dodatkowo w niektórych przypadkach obniżką uległy również kaucje, które należy wnieść za pojazd. Jest to również spora korzyść dla klientów, która przemawia za wybraniem wypożyczalni samochodów. Jeśli interesuje Cię wynajem auta na terenie Bydgoszczy, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://www.argrent.pl.

Duża wygoda

W przypadku decydowania się na auto z wypożyczalni można całkowicie skupić się na czerpaniu z niego bardzo dużego zadowolenia. Wystarczy jedynie zatankować i jeździć. Nie trzeba pamiętać o niczym innym. Komfort to kolejna zaleta decydowania się na auto z wypożyczalni, które to dzięki niemu może w swojej roli sprawdzić się bardzo dobrze.

Coraz większa liczba wypożyczalni oferuje również możliwość oddania auta w innej miejscowości co także jest bardzo komfortowe i przekłada się na duże zadowolenie z wybrania konkretnej wypożyczalni.

Podsumowanie

Wypożyczalnie samochodowe pod względem jakości obsługi i komfortu korzystania z ich produktów prezentują się zatem coraz lepiej i są coraz korzystniejsze dla wszystkich osób.


next page next page close

Jak wybrać wypożyczalnię samochodów dostawczych i busów?

Jak wybrać wypożyczalnię samochodów dostawczych i busów?

Od dawnych lat istnieje możliwość wypożyczenia samochodów dostawczych oraz busów. Jest to typ samochodów, który posiada mała liczba osób. W dzisiejszych czasach, takich pojazdów nie brakuje na polskich drogach – wielu kierowców jeździ wypożyczonymi busami. Poprzez wzrastający popyt na usługi komunikacyjne, powstaje coraz większa liczba wypożyczalni, zwłaszcza w większych miastach. Nie każdemu opłaca się zainwestować w samochód dostawczy. Często, wypożyczanie takiego pojazdu, nawet regularnie, bardziej się opłaca.

Kto korzysta z usług wypożyczani?

Usługi, jakie oferuje nam wypożyczalnia, są dostępne tak naprawdę dla każdego. W razie potrzeby, możemy wynająć busa osobiście lub jako przedstawiciele firmy. Różne są sytuacje – wiele jest firm oraz klientów prywatnych, które decydują się na wynajem konkretnego typu samochodu. Popularny ‘dostawczak’, jest stosowany przede wszystkim przez firmy, które zapewniają dowóz swojego towaru do klienta. Taki samochód może być przystosowany do przewożenia żywności, materiałów budowlanych, odzieży, a nawet substancji chemicznych do laboratorium. Od naszych potrzeb zależy to, do której wypożyczalni się skierujemy.
Bus z kolei, najczęściej służy do transportowania osób. Jest to typ samochodu, który wypożycza się najczęściej. Przewóz osób organizują zarówno firmy, jak i osoby prywatne, np. z okazji ślubu lub wycieczki.
wynajem busów3Podsumowując – klientem wypożyczalni może zostać każdy z nas. Organizacja firmowego wyjazdu czy transportu dla gości weselnych, bardzo często wiąże się z wynajęciem większego samochodu. Tak samo jest w przypadku, gdy klient naszej firmy składa szczególnie duże zamówienie. Aby zapewnić mu dowóz jednego dnia, należy często skorzystać z dodatkowych samochodów dostawczych. Wypożyczalnia jest idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach.
Warto również dodać, że wiele firmy i osób prywatnych, korzysta z usług wypożyczalni, gdy z samochodem firmowym/ służbowym coś się stanie. Jakikolwiek wypadek, kolizja, kradzież i inne, niezależne od nas wydarzenia, to problemy, które muszą zostać jak najszybciej rozwiązane. Koszta za wynajem samochodu najczęściej pokrywa ubezpieczyciel sprawcy. Jak widać, istnieją różne powody, dla których każdy z nas może stać się klientem wypożyczalni.

Warto jest znać najciekawsze oferty wypożyczalni. Koszta związane z wynajęciem samochodu, są znacznie mniejsze, niż w przypadku zainwestowania w taki sam pojazd. Osoby i firmy, które są stałymi klientami danej wypożyczalni, mogą liczyć na zniżki i atrakcyjne promocje.

Jak korzystać z usług wypożyczalni?

Obecnie, najwygodniej jest korzystać z usług wypożyczalni za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wyszukać najlepszą wypożyczalnie w danym mieście i wybrać taką, której oferta najbardziej nam odpowiada. Wypożyczalnie samochodów dostawczych oraz busów, mają do dyspozycji różnorodne pojazdy. Marki i modele aut można dopasować do swoich wymagań.
Każda wypożyczalnia działa na swoich zasadach. Istnieją jednak pewne żelazne zasady, których trzeba przestrzegać. Skończone 18 lat, posiadanie prawa jazdy od dłuższego czasu oraz niebycie notowanym, to podstawowe zasady każdej wypożyczalni. Najczęściej, wypożyczonym samochodem można jeździć na terenie danego kraju lub w odległości określonej odległości. Osoba, która wypożycza samochód, ma wyłączne prawo do kierowania pojazdem.
Przytoczone wyżej sytuacje stanowią często problem, którego rozwiązaniem jest najczęściej wypożyczenie samochodu dostawczego lub busa. Każda wypożyczalnia gwarantuje bowiem najwyższą jakość samochodów i ich nienaruszony stan. Zawsze, wypożyczając dany samochód, musimy być odpowiednio poinformowani o jego ewentualnych wadach. Wypożyczalnia zaopatrzą nas w pojazdy, które nie tylko odpowiednio działają, ale też spełnią swoje zadanie w każdym przypadku.


next page next page close

Jakimi pojazdami może kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii C+E?

Jakimi pojazdami może kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii C+E?

Osoby, które posiadają prawo jazdy C+E, mogą kierować samochodami ciężarowymi, potocznie znanymi jako tiry. Trzeba zdobyć odpowiednie prawo jazdy, by móc prowadzić samochód ciężarowy – wymaga to bowiem większej odpowiedzialności, niż w przypadku kategorii B. Tiry są samochodami ciężarowymi, które najczęściej służą do pracy. Kierowcy przewożą nim różnego rodzaju towary i dostarczają je do fabryk lub sklepów. Osoba kierująca tirem ma odpowiednie uprawnienia, by móc kierować tirem, który dodatkowo ma przyczepę. Jest to praktyczne rozwiązanie w przypadku rozwożenia większej ilości towaru w wiele miejsc. Kierowców samochodów ciężarowych najczęściej zatrudnia się do rozwożenia asortymentu firmowego do wielu sklepów na terenie danego miasta lub województwa. Często jednak kierowcy tirów odbywają bardzo długie trasy po całym kraju, a nawet i za granicą.

Jak zdobyć takie prawo jazdy?

kierowca CE AngliaWystarczy zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii C+E. W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele różnych szkół, w których odbywają się kursy prawa jazdy. Istnieją jednak pewne zasady i wymagania – nie każdy bowiem może zdobyć prawo jazdy tej kategorii. Trzeba koniecznie posiadać prawo jazdy kategorii B oraz C. Przystępując do takiego kursu, musimy również mieć ukończone 21 lat. Dodatkowo, wymagane są wszelkie konieczne badania lekarskie oraz psychologiczne. Jest to konieczne w przypadku każdej kategorii i dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Zdobycie prawa jazdy kategorii C+E nie powinno być trudne dla osób, które świetnie radzą sobie za kółkiem oraz mają bardzo dobry zmysł orientacji.

W jakich celach używa się samochodów ciężarowych?

Przede wszystkim tiry rozwożą ważne towary w danej lokalizacji. Najczęściej kierowcy tirów odbywają bardzo dalekie i długie trasy. Są oni bowiem dostawcami i najpierw przyjeżdżają do fabryki lub hurtowni danej firmy i otrzymują odpowiednią ilość towaru, który następnie mają rozwieźć do sklepów. Kierowcy samochodów ciężarowych muszą dodatkowo być odpowiednio przygotowani do takiej specyfiki pracy. Często bowiem równa się to długiej nieobecności w domu lub w kraju. Niekiedy możemy natrafić na oferty pracy, które oferują stałe zatrudnienie w Anglii. Wiele osób decyduje się na podjęcie pracy w Anglii – równa się to z bardzo dobrymi zarobkami oraz warunkami. Jednak by zdobyć pracę w Anglii jako kierowca tira, musimy dość dobrze znać teren i/lub mieć świetną orientację w terenie.

Co się dzieje gdy nastąpi wypadek lub stłuczka?

W przypadku stłuczki lub większego wypadku, mamy możliwość skorzystać z mobilnego serwisu tir, zwłaszcza jeżeli nasza stłuczka miała miejsce daleko od miasta. Mobilny serwis tir to nowoczesny sposób na szybkie zniwelowanie problemu. Pracownicy takiego serwisu to mechanicy samochodów ciężarowych, którzy w swoim samochodzie mają wszystkie potrzebne części zamienne. W momencie dotarcia na miejsce działają szybko, by kierowca tira mógł jak najprędzej powrócić na trasę.


Osoby zainteresowane pracą kierowcy CE w Anglii zaprasza do kontaktu Paracross – specjaliści w pośrednictwie pracy.


next page next page close

Zadbaj o karoserię swojego auta

Zadbaj o karoserię swojego auta

Jak zadbać o doskonały wygląd naszego samochodu? Jak w wielu dziedzinach, możliwości mamy kilka. Najważniejsze jest cykliczne czyszczenie. Możemy używać myjni samoobsługowych, które powstają przy stacjach benzynowych czy marketach. Pozwalają na szybkie czyszczenie i pokrycie woskiem. (więcej…)


next page next page close

Kiedy warto korzystać z myjni?

Kiedy warto korzystać z myjni?

Każdy z nas chce mieć ładnie wyglądający samochód. Staje się on wtedy powodem do dumy. Nie musi być odebrany prosto z salonu by osiągał taki efekt. Wystarczy, że będziemy o niego dbać, zapewniać dokładną kosmetykę.

Możemy myć samochód na własnym podwórku, jest to jednak trudne zadanie. Musimy kupić odpowiednie preparaty do czyszczenia, te naprawdę profesjonalne są bardzo drogie. Poza tym po myciu trzeba auto nawoskować. Możemy nie mieć na to czasu i chęci. W takim wypadku należy skorzystać z myjni samochodowej. Tam samochód zostanie porządnie wyczyszczony.

Doskonałą myjnia ręczna

Najbardziej kompleksowe usługi zaproponuje nam myjnia ręczna z wykwalifikowanymi pracownikami. Tylko człowiek jest w stanie dostrzec wszystkie zabrudzenia. Pracownicy dobiorą odpowiednie preparaty i narzędzia do wykonania usługi. Będzie ona dostosowana do naszych oczekiwań.

Mycie nadwozia odbywa się przy pomocy płynu zmiękczającego brud i gąbek zapobiegających zarysowaniu lakieru. Obejmuje również czyszczenie progów i nadkoli. Nadwozie to też szyby a więc mamy dostępne ich mycie na zewnątrz i wewnątrz. Końcowym etapem jest suszenie. Po wysuszeniu następuje naniesienie warstwy wosku, który zabezpiecza karoserię prze warunkami atmosferycznymi. Lakier nie ulega zniszczeniu.

W myjni ręcznej możemy również liczyć na kompleksowe sprzątanie wnętrza auta. Odkurzanie podłogi, tapicerki, bagażnika, czyszczenie dywaników. Jeżeli jest taka potrzeba możemy skorzystać z prania tapicerki i regeneracji elementów plastikowych.

Zdecydowanie warto poświęcić troczę czasu na skorzystanie z takich usług.

Szybkie mycie

czyszczenie felg szczecinW wielu miejscach, na stacjach paliw czy w pobliżu marketów znajdują się myjnie automatyczne lub samoobsługowe. Pozwalają nam na szybkie umycie auta. Jest kilka rodzajów takich punktów.

Pierwszym z rodzajów jest myjnia portalowa. Samochód jest parkowany w odpowiednim miejscu, specjalne maszyny poruszają się po torach dokonując czyszczenia. Najlepsze są te ze szczotkami wykonanymi z materiału zbliżonego do filcu.

Kolejna na liście są myjnie tunelowe. W przypadku tego rodzaju, auto jest przeciągane przez ciąg urządzeń myjących.

Najczęściej spotykany rodzaj myjni na naszym terenie to myjnie bezdotykowe samoobsługowe. Stanowią szybkie i łatwe w obsłudze rozwiązanie. Działają na zasadzie myjki ciśnieniowej. Pozwalają spłukać nam zabrudzenia używając stosownych preparatów. Zależnie od modelu dostępne są różne programy, takie jak woskowanie czy nanoszenie warstwy ochronnej na lakier. Ponadto w takich myjniach mamy możliwość skorzystania z usługi czyszczenia felg samochodowych
.

Zadbaj o samochód

Dbanie o samochód nie jest prostą sprawą. Na szczęście są punkty, w których możemy poddać nasze auto kompleksowej kosmetyce. Tymi miejscami są myjnie samochodowe. Samoobsługowe pozwalają na szybkie czyszczenie w przerwie zakupów lub podczas powrotu z pracy. Jeżeli zależy nam na dokładniejszym myciu, również wewnątrz warto wybrać się do myjni dotykowej z personelem gotowym wykonać nasze zlecenie.


next page next page close

Łatwa sprzedaż auta – jak to zrobić?

Łatwa sprzedaż auta – jak to zrobić?

Chcesz sprzedać auto, ale nie możesz znaleźć kupca. Owszem, pojawiają się zainteresowane osoby. Niestety na wieść, że samochód jest powypadkowy, z miejsca opuszcza ich chęć na kupno. (więcej…)


next page next page close

Czy warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Czy warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Wielu właścicieli samochodów stara się, aby jego wygląd był nieskazitelny. A jak jest możliwość dodatkowego podniesienia atrakcyjności pojazdu, to chętnie z niej korzystają. Niektórzy uważają przyciemnianie szyb za taki zabieg podnoszący urokliwość auta. Czy tak w rzeczywistości jest? Wszystko zależy w jaki sposób owo przyciemnianie zostało wykonane i jak duży stopień zaciemnienia jest. Wszyscy bowiem kiedykolwiek widzieli właścicieli bmw, których okna są niemal czarne. Ich wygląd niewiele podnosi pozytywny wizerunek pojazdu, często właściwie jest zupełnie na odwrót.

Wiele zalet przyciemniania szyb

Właściciele tychże aut najczęściej korzystają z foli do oklejania okien, a na celu mają nie tyle ochronę przed promieniami słonecznymi, co raczej zapewnienie dyskrecji wnętrza samochodu. Powód w zasadzie słuszny. Inną metodą przyciemniania szyb jest przyciemnianie w piecu. Jest to sposób droższy i trwały. Tak, jak przy korzystaniu z taśm można je w dowolnym momencie odczepić, tak w tym przypadku nie ma takiej sposobności. Chcąc pozbyć się ciemnych okien w samochodzie trzeba albo wymienić w nim szyby, albo kupić nowy pojazd. Oba rozwiązania są dość drogie. Wydaje się jednak, że niewiele osób zdecydowałoby się na rezygnację z tego rozwiązania, ponieważ tworzy to podobny efekt jak użytkowanie okularów przeciwsłonecznych. Osoba, która zaczyna je użytkować nie wyobraża sobie później życia w słoneczne dni bez takiego dodatku na nosie. Oczy nie są już tak zwyczajne do tak silnego promieniowania, dlatego w przypadku nawet najmniejszego słońca dopominają się ochrony. Podobnie jest w samochodzie. Nie dość, że wnętrze pojazdu chronione jest przed nadmiernym promieniowaniem, to jeszcze nie nagrzewa się tak mocno, jakby to było przy zwykłych szybach. Plusów co niemiara. Jeśli zatem ma się możliwość i gotówkę, by zabieg ten w swoim aucie wykonać, to warto z niego korzystać. Efekt, nie tylko wizualny, ale i podnoszący komfort jazdy jest niemalże pewny.

colourchange

Tyle było mowy o oknach w samochodach, warto się więc w tym momencie przez chwilę zastanowić, czy istnieje sposobność przyciemniania szyb domowych? Odpowiedź rzecz jasna jest twierdząca. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z takiego udogodnienia skorzystać w miejscu zamieszkania. Szczególnie, gdy posiada się pokoje na poddaszu. Jak każdy na pewno podejrzewa, temperatury w letnie dni stają się tam zbyt wysokie. Dlatego warto ograniczyć trochę dopływ promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia. Można oczywiście użyć zasłonek czy rolet, ale one nie dadzą takiego efektu, zwłaszcza z tego względu, że nie chronią one przed szkodliwymi promieniami UV. Poza tym folie okienne przeciwsłoneczne użyte w celu przyciemnienia szyb, przy stuprocentowym odbijaniu i pochłanianiu promieniowania słonecznego, jednocześnie zapewniają wysoką przepuszczalność światła, czego rzecz jasna nie gwarantują żadne żaluzje, zasłony czy rolety. Folie okienne zatem są podwójnie opłacalne i korzystne jest ich użytkowanie. Wydaje się, że osoby wahające nie powinny zbyt długo zwlekać, bo lato za pasem. Opłaca się więc do niego dobrze przygotować.


next page next page close

Na czym polega wymiana ogumienia?

Na czym polega wymiana ogumienia?

Początek kwietnia zwykle jest okresem, kiedy kierowcy wymienili już opony zimowe na letnie, w tym roku jest nieco inaczej, ponieważ zima nie ustępuje…Mamy więc czas aby sprawdzić czy możemy użyć jeszcze starych gum i poszukać wulkanizatora cieszącego się dobrą opinią. Sprawdzenie czy letnie opony wytrzymają jeszcze jeden sezon łatwo ocenić po wskaźniku zużycia (twi), jest on umieszczony na czole opony i jeśli bieżnik się z nim zrównuje oznacza to, że opony musimy wymienić. (więcej…)


next page next page close

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pomocy drogowej?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pomocy drogowej?

Nawet najlepszy samochód może się nagle i niespodziewanie zepsuć. Taki już jest urok techniki – nic nie jest wieczne i z czasem liczyć trzeba się z tym, że pojazd zacznie dawać pierwsze oznaki gorszej kondycji. Pół biedy jeżeli usterka dotyczy prostej czynności, którą można samodzielnie wykonać na poboczu drogi.

(więcej…)


next page next page close

Gdy auto odmawia posłuszeństwa

Każdemu z nas może przytrafić się sytuacja, w której to nasz samochód nagle zatrzyma się, z maski zacznie wydobywać się dym, a wszystko to poprzedzone będzie warkotem niewiadomego pochodzenia. Takich wydarzeń może być multum, dlatego warto się na nie przygotować, wiedzieć, co w tego typu momentach zrobić, jak zachować spokój i gdzie kierować prośby o pomoc. Jeśli solidnie przemyślimy cały temat, to z pewnością okaże się, iż możemy zupełnie swobodnie poruszać się po drogach, a pomoc drogowa nie będzie nam koniecznie potrzebna. Jeśli jednak tak się już stanie, to ze stoickim spokojem oddamy się w ręce profesjonalistów. Każdy z nas jest człowiekiem z ograniczonymi możliwościami, dlatego zdanie się na wsparcie ze strony mechaników jest najrozsądniejszym z rozwiązań i w ekstremalnych warunkach będzie stanowić dla nas jedyne źródło pomocy z zewnątrz.

Pomoc dla kierowcy na jeden telefon

Nasza intuicja na pewno dobrze nam podpowiada, mówiąc, że czym prędzej winniśmy zastanowić się nad środkami zapobiegawczymi, aby laweta w najbliższym czasie nie była nam potrzebna. Skutecznym sposobem zaradczym będzie baczne obserwowanie stanu technicznego pojazdu, z którego korzystamy na co dzień. Bez czujności ani rusz. To do naszych obowiązków należy, abyśmy rano przyjrzeli się stanowi opon, zobaczyli, czy jest w nich wystarczająca ilość powietrza, przekonali się o zawartości płynu hamulcowego czy silnikowego oraz dokładnie wsłuchiwali się w odgłosy wydobywające się ze środka naszego samochodu. Takie z pozoru nic nieznaczące czynności pomogą nam uniknąć stresujących wydarzeń na drodze.

W ostateczności to od nas samych zależy, jaką postawę przyjmiemy w sytuacji kryzysowej, kiedy każe się, iż pozostajemy sami z zepsutym samochodem. Holowanie go z jakichkolwiek zakamarków jest czynnością powszechną, jednak warto robić tak, by nigdy nie musieć jej doświadczać. To od naszego zaangażowania w codzienne dbanie o auto zależy, jak długo będzie nam ono służyło. Być może nigdy nie przyjdzie nam korzystać z pomocy fachowców. Na wszelki wypadek powinniśmy mieć przy sobie wizytówkę firmy, która udzieli nam pomocy w sytuacjach patowych. Takie zabezpieczenie siebie przed zbędnym stresem sprawi, że ze spokojem wyruszymy w trasę po drogach, po których mało kto jeździ i będziemy mogli cieszyć się widokami, które mało kto ogląda.


next page next page close

Kiedy oddać skuter do serwisu?

Kiedy oddać skuter do serwisu?

Miłośników motoryzacji wśród nas nie brakuje. Z pewnością każdy zna przynajmniej takiego jednego. Mają oni rozmaite upodobania. Jedni wolą auta, inni znów motocykle lub skutery. Te drugie wydają się wielu osobom bardziej pociągające. Kojarzą się przecież z luzem, z wiatrem we włosach, z pełną swobodą. Ale rzeczywistość nie jest zazwyczaj taka kolorowa. Pojazd to przede wszystkim duża odpowiedzialność i sporo wydatków. Trzeba przecież o niego zadbać, chodzić na przeglądy, remontować go, naprawiać, dokupować brakujące części lub takie, które wymagają wymiany. Jest tego wszystkiego naprawdę mnóstwo.

Pasjonat wie jak zadbać o swoją maszynę

 Jednak prawdziwym pasjonatom to nie przeszkadza. Dla nich pojazd jest prawie tak ważny jak członek rodziny. Traktują go bardzo emocjonalnie, czasem wręcz z namaszczeniem. Niesamowicie się o niego troszczą. Nie chcą nawet myśleć o wymianie go na nowy, a na samą myśl o tym, że mieliby go oddać na złom, mają łzy w oczach. Czy to źle? Nie. Jest przecież bardzo ważnym, by mieć w życiu jakąś pasję. Ona dodaje naszej egzystencji kolorów, uprzyjemnia ją, sprawia, że z uśmiechem wstajemy każdego dnia. I nieważne jakie jest to hobby – czy kolekcjonowanie czegoś, czy sport, czy może właśnie motoryzacja. Każdy powinien znaleźć własną pasję i być jej wiernym. Dzięki temu świat jest znacznie ciekawszy i dzięki temu od każdego napotkanego człowieka możemy się nauczyć czegoś nowego.

motor3Po czym można poznać fana motoryzacji? Po tym, że nie odstępuje on swojego pojazdu ani na krok. Każdą wolną chwilę spędza w garażu, a serwis skuterów czy też samochodowy odwiedza znacznie częściej niż jest to koniecznie. Wciąż myśli, co jeszcze mógłby udoskonalić w swoim pojeździe, jak jeszcze poprawić jego stan, jak sprawić, by był one jeszcze sprawniejszy i jeszcze lepiej wyglądał. Ma też wielu innych znajomych pasjonatów, z którymi dzieli się informacjami i opiniami. Ogląda programy motoryzacyjne, jeździ na zajazdy, uczęszcza na spotkania klubów, a potem wymienia się informacjami ze swoimi kolegami. Zagląda też na strony internetowe poświęcone tej tematyce i fora dyskusyjne. Dzięki temu wciąż dowiaduje się czegoś nowego i wciąż się rozwija. Jego rodzina ma go czasem dość, chcieliby, żeby miej mówił o samochodach czy też skuterach, ale tak naprawdę szanują jego pasję, ponieważ wiedzą, jak bardzo jest ona dla niego ważna i że nie ma zamiaru z niej rezygnować.


next page next page close

Jak bez ryzyka wynająć samochód?

Jak bez ryzyka wynająć samochód?

Kiedy warto wypożyczyć samochód?

Wypożyczalnie samochodów są coraz popularniejsze i z ich usług korzysta wiele osób prywatnych oraz firm. Czasami firmie nie opłaca się branie samochodu w leasing, zwłaszcza, że warunki takich umów są często oparte na dość niekorzystnych warunkach, obarczających użytkownikami bardzo wysokimi kosztami ewentualnych szkód, choćby najdrobniejszych. Nie zawsze firma może pozwolić sobie na kupno i utrzymanie własnej małej floty. Osoby prywatne z kolei posiadają często samochody, jednak nie najlepszej jakości – a kiedy przychodzi konieczność zorganizowania ważnego spotkania, prywatny, dość zdezelowany samochód może stać się powodem zawstydzenia dla jego właściciela.

wypożyczalnia samochodów Unity Trans

Podobnie gdy korzysta się z samochodu dla celów prywatnych. Często na co dzień wystarczy nam zwykły, kilkunastoletni samochód, jednak w razie dalszej wyprawy nie ufamy silnikowi ani zawieszeniu na tyle, by bez obaw zawieźć rodzinę do innego kraju oraz wrócić stamtąd w jednym kawałku, bez konieczności korzystania z pakietu assistance za granicą…

Wypożyczalnia samochodów – co może nam zaoferować?

Warto w takich wypadkach mieć kontakt z taką instytucją, jak dobra wypożyczalnia samochodów, która w razie potrzeby może dostarczyć odpowiedni samochód na wskazany adres. To rozwiązanie o tyle korzystne, że za stosunkowo niewielkie pieniądze mamy możliwość korzystać w określonym czasie z nowego, serwisowanego i ubezpieczonego samochodu, za którego wygląd nie trzeba się wstydzić. Nie trzeba też martwić się o jego stan techniczny, bo wypożyczalnie zazwyczaj oferują samochody sprawne.

wypożyczalnia samochodów Unity Trans

Dlaczego „zazwyczaj”, a nie „zawsze”? Oczywiście, mogą zdarzyć się oszuści, którzy za niskie opłaty będą oferować samochód w gorszym stanie. Nie wolno jednak pod żadnym warunkiem zgadzać się na takie „promocje” – w innym wypadku ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu. Jak wyglądają koszty takich wypożyczeń? Zależnie od marki i nowości samochodu, cena waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę wypożyczenia. Na wysokość stawki ma także wpływ długość umowy – im dłuższy okres wypożyczenia, tym niższa stawka za dobę.


next page next page close

Dlaczego warto korzystać z serwisu Skody?

Dlaczego warto korzystać z serwisu Skody?

Regularny serwis źródłem żywotnego silnika

Kupiłeś nowe auto? Z pewnością jesteś z tego powodu szczęśliwy. Wreszcie nie będziesz musiał wstawać wcześniej, by zdążyć na autobus, nie będziesz musiał pamiętać o kupnie biletu miesięcznego czy też zamartwiać się, że przez zbyt powolnego kierowcę znów nie zdążysz na czas. Samochód to z pewnością duża wygoda. Z drugiej jednak strony – również nowe kłopoty, zmartwienia i wyzwania, którym musisz podołać. Przede wszystkim wydatki – niestety nie skończą się one na przelewie na konto sprzedawcy ani nawet na regularnym tankowaniu.

Pro Motors serwis Skoda

Jeśli dotąd tak sądziłeś, pora wreszcie zejść na ziemię. Musisz przygotować się na całe mnóstwo innych kosztów. Chociażby ubezpieczenie – jeżeli jesteś początkującym kierowcą, póki co będzie ono raczej dość wysokie. Z czasem na szczęście nieco spadnie (oczywiście pod warunkiem bezwypadkowej jazdy).

Jak wygląda sprawa serwisowania pojazdu?

Kolejna sprawa – przeglądy i naprawy. Musisz znaleźć i wybrać odpowiedni warsztat, do którego będziesz się wybierał w razie potrzeby. Pamiętaj, że te specjalizujące się w marce Twojego samochodu – takie jak na przykład serwis skody – są zazwyczaj niestety sporo droższe, ale przy tym na szczęście również w miarę dobre. Pro Motors serwis Skoda – tam na pewno znajdziesz specjalistów, którzy będą doskonale wiedzieli, jak zająć się Twoim autem i przy tym będą mieli pod ręką potrzebne Ci części. Jeśli jednak nie masz w pobliżu takiego serwisu lub zwyczajnie chciałbyś na nim zaoszczędzić – możesz wybrać dowolny inny warsztat znajdujący się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Nie jest jednak wskazane, by decydować się na ten najtańszy.

Najwyższa jakość dzięki wiedzy specjalistów

Tutaj liczy się przecież nie tylko cena, ale również jakość. Przecież od tego, czy Twój samochód będzie sprawny oraz jakie części się w nim znajdą może zależeć bardzo wiele – na czele z bezpieczeństwem Twoim i Twoich bliskich. Nie warto więc chyba próbować na tym zaoszczędzić, prawda? Dobrze wiedzieć, po czym poznać dobrego i kompetentnego mechanika. Tutaj dużą wskazówką może być już rozmowa. Czy masz wrażenie, że zna się on na swoim fachu? Czy potrafi odpowiedzieć na Twoje pytania? Czy posiada odpowiednie narzędzia, wyposażenie? Czy nie ceni się zbyt wysoko lub zbyt nisko? Wszystko to może być alarmującym sygnałem. Pamiętaj – by odpowiednio zadbać o swoje auto, nie musisz decydować się na serwis skody. Ale w żadnym wypadku nie lekceważ wyboru warsztatu, w którym będziesz robił przeglądy.


Coraz lepsze warunki wynajmu samochodów

Rynek wynajmu samochodów stale się rozwija i stara dopasować do potrzeb klientów. Za...
article post

Jak wybrać wypożyczalnię samochodów dostawczych i busów?

Od dawnych lat istnieje możliwość wypożyczenia samochodów dostawczych oraz busów. Jest...
article post

Jakimi pojazdami może kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii C+E?

Osoby, które posiadają prawo jazdy C+E, mogą kierować samochodami ciężarowymi, potocznie...
article post

Zadbaj o karoserię swojego auta

Jak zadbać o doskonały wygląd naszego samochodu? Jak w wielu dziedzinach, możliwości...
article post

Kiedy warto korzystać z myjni?

Każdy z nas chce mieć ładnie wyglądający samochód. Staje się on wtedy powodem do dumy....
article post

Łatwa sprzedaż auta – jak to zrobić?

Chcesz sprzedać auto, ale nie możesz znaleźć kupca. Owszem, pojawiają się zainteresowane...
article post

Czy warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Wielu właścicieli samochodów stara się, aby jego wygląd był nieskazitelny. A jak jest...
article post

Na czym polega wymiana ogumienia?

Początek kwietnia zwykle jest okresem, kiedy kierowcy wymienili już opony zimowe na...
article post

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pomocy drogowej?

Nawet najlepszy samochód może się nagle i niespodziewanie zepsuć. Taki już jest urok...
article post

Gdy auto odmawia posłuszeństwa

Każdemu z nas może przytrafić się sytuacja, w której to nasz samochód nagle zatrzyma...
article post

Kiedy oddać skuter do serwisu?

Miłośników motoryzacji wśród nas nie brakuje. Z pewnością każdy zna przynajmniej takiego...
article post

Jak bez ryzyka wynająć samochód?

Kiedy warto wypożyczyć samochód? Wypożyczalnie samochodów są coraz popularniejsze i z...
article post

Dlaczego warto korzystać z serwisu Skody?

Regularny serwis źródłem żywotnego silnika Kupiłeś nowe auto? Z pewnością jesteś z tego...
article post