rss search

next page next page close

Odzież BHP – czym różni się od zwykłej odzieży?

Odzież BHP – czym różni się od zwykłej odzieży?

Każda praca wymaga odpowiedniego ubioru. To wiadomo nie od dziś. Inaczej ubierze się pracownik banku, inaczej piekarz a jeszcze inaczej pracownik huty. Nie mam fizycznej możliwości, aby wszyscy używali w pracy tego samego typu strojów. O ile praca bankowca pozwala mu na chodzenie w garniturach i eleganckich koszulach, gdyż nie stwarza możliwości odniesienia obrażeń, o tyle robotnik pracujący przy budowie drogi musi zadbać o odpowiednią ochronę praktycznie całego ciała. Począwszy od wytrzymałych i odpornych na wysoką temperaturę butów, skończywszy na kasku. Taka odzież ochronna to odzież BHP. Według książkowej definicji odzież bhp ma na celu ochronę zdrowia i życia każdego człowieka który ją założy. Tyle definicji a jak wygląda rzeczywistość?

BHP a praktyka

A rzeczywistość nie wygląda zawsze różowo. Według najnowszych badań aż 35% pracowników nie przestrzega regularnie zasad bhp odnośnie prawidłowego ubioru w miejscu pracy. Dlatego też w polskich zakładach produkcyjnych wciąż dochodzi do groźnych wypadków w czasie pracy. Oczywiście nie możemy zwalać wszystkiego na niedostateczne wyposażenie pracownika jednak faktem jest że bark ochrony osobistej chociażby w postaci butów ochronnych może doprowadzić do rychłej tragedii. Co więc należy zrobić aby zminimalizować ryzyko wypadków? Poza oczywistościami takimi jak przestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa i higieny na miejscy pracy warto zwrócić uwagę na rynsztunek. Zależnie od wykonywanego zawodu większy naciska możemy kłaść na przykład na buty, kamizelki czy rękawice. Przykładowo w zakładach chemicznych najważniejsze okaże się chronienie skóry od czynników drażniących. Spotkanie się bezpośrednio z chemicznymi substancjami może okazać się zgubne dla naszej skóry. Dlatego tak ważne okazuje się tutaj założenie rękawic czy okularów ochronnych.

odzież

Z kolei osoby pracujące w magazynach powinny posiadać elementy ubioru, które pomogą zminimalizować ryzyko zmiażdżeń kończyn dolnych. Dlatego tak istotne okazuje się tutaj założenie odpowiednich butów bhp z dodatkowym wzmocnieniem w części palców. W przypadku w którym nawet ciężki pakunek spadnie nam na stopy to pozostaną one nienaruszone. Tak samo jak kask – ochrona głowy zresztą powinna być priorytetem nie tylko w magazynie ponieważ urazy w tą okolicę zawsze mogą nieść ze sobą ryzyko. Powyższe przykłady wskazują na to jak istotne okazuje się zadbanie o odpowiedni rynsztunek w pracy. Szczególnie określone zawody na rażone na przebywanie w niebezpiecznych warunkach powodują, że ryzyko odniesienia uszczerbku na zdrowiu znacząco maleje. Istotną rzeczą jest także prawidłowe użytkowanie takich ubrań ponieważ używanie ich niezgodnie z przeznaczeniem może zupełnie zmienić ich skuteczność. Ochrona bhp poprzez odzież to podstawa w wielu miejscach pracy a obowiązek dopilnowania, żeby wszystko w tym zakresie było prawidłowe spoczywa na kierownictwie oraz na nadzorze bhp, który powinien być obecny w każdym zakładzie produkcyjnym.

Więcej tutaj <<<


next page next page close

Jeans – skąd się wziął i kto zajmuje się jego produkcją?

Jeans – skąd się wziął i kto zajmuje się jego produkcją?

Słynne jeansowe marki

Moda wciąż się zmienia i ciągle trudno za nią nadążyć. Chcąc być ciągle na topie, należałoby w każdym sezonie robić generalny przegląd szafy i większość znajdujących się tam ubrań wymienić na nowe. Lecz kogo z nas na to stać? Są jednka ubrania i tkaniny, które nigdy się nie nudzą.
Jak wiele osób zapewne zauważyło, wciąż żywy i ciągle odnawiany trend w modzie stanowi jeans. I chociaż jest tkaniną, którą ludzie znają i stosują już od epoki renesansu, to wciąż się on nie nudzi i ciągle powraca na wybiegi i do każdej garderoby. Chyba nie ma osoby, która nie posiada w swej szafie chociaż pary nieśmiertelnych jeansów lub niezniszczalnej jeansowej kurteczki na chłodne wieczory. Zmieniają się wzory i kolory, ale tkanina pozostaje wciąż ta sama.

Ciągle powstają nowe technologie, wytwarzania najmodniejszych na świecie spodni, koszul i kamizelek. Każdy producent próbuje na nowo ulepszyć swoje wyroby – uszlachetniać materiał, stosować różne dodatki w jego produkcji. Jednak prawdziwy jeans wciąż pozostaje taki sam. Na świecie powstaje coraz więcej marek i każda z nich pragnie odnieść sukces i w pełni zadowolić, wciąż  rosnące wymagania swoich klientów. Jednak nadal nieśmiertelne pozostają najstarsze marki jak: Big StarWranglerLee, czy Americanos.  Stanowią one klasykę wśród producentów odzieży jeansowej i dają, osobom je preferującym, gwarancję niepowtarzalności, wytrzymałości na uszkodzenia, a także niepowtarzalnego stylu i smaku, zachowanego podczas projektowania każdego z ubrań. Bo przecież nawet najbardziej kultowe i stylowe ubranie można zeszpecić poprzez dodanie nieodpowiednich gadżetów, w nieodpowiednim miejscu lub poprzez ich nadmiar. Tak więc jedne z najbardziej znanych w Polsce: Wrangler, Lee, Big Star to marki będące zapowiedzią wysokiej jakości i doskonałego stylu oraz gustu, ubrań zarówno damskich jak i męskich, a także  ubranek dziecięcych.

Zaopatrując się w odzież tych producentów, a nie na straganach, można być pewnym, że w najbliższym czasie nasze nowe jeansy nie stracą swego oryginalnego kroju i koloru, a ich nogawki nie zaczną się wycierać i szczępić w najbardziej narażonych na to miejscach. Tak więc kupując nowe ubranie warto się zastanowić, czy rzeczywiście najważniejsza jest cena, czy jedna lepiej wybrać markę dającą gwarancję jakości i trwałości na lata.

Dżinsowe dodatki

Spodnie, kurtki, koszule i spódnice uszyte z jeansu nosi cały świat. Zachwycają się nimi gwiazdy światowego formatu, eleganccy ludzie interesu, a także szarzy obywatele.  Ubrania te są bardzo wygodne, a jednocześnie praktyczne i zawsze mile widziane.  Jednak wciąż czegoś brakowało.

Wygodne jeansy

Dlatego po rozpowszechnieniu się w świecie mody tej tkaniny, projektanci zaczęli poszukiwać czegoś innego, nowego i oryginalnego. I tak coraz częściej znani twórcy mody do swych kolekcji wprowadzali jeansowe dodatki. Każda modna pani posiada w swej szafie niepowtarzalną torebkę w kolorze indygo z tego niezwykłego materiału, elegancką  apaszkę lub inny dodatek pasujący do jej ulubionych, wytartych jeansów. Po plażach znanych kurortów świata spacerują gwiazdy światowego formatu prezentując pięknie opalone ciała w niezwykłych krojach dżinsowych strojów kąpielowych. Coraz częściej na ulicach pojawiają się elegantki w szpilkach z jeansu lub sportowcy w oryginalnych trampkach w tym samym kolorze. Na wycieczkach górskich spotyka się całe rodziny wystrojone w markowe spodenki, wygodne koszule i czapki z ochronnym daszkiem wykonane z tejże tkaniny. Dopełnieniem stroju młodej modnisi jest zwykle stylowa apaszka lub nietypowa jeansowa bransoleta, a jej mama często pojawia się w kapeluszu z jeansu i ciekawym naszyjniku, który pasuje swym wzorem do nakrycia głowy i nietypowo postrzępionych japonek z tej samej tkaniny. Na szkolnych korytarzach zaobserwować można szał dżinsowych plecaków i tornistrów na plecach uczniów. A młode uczennice paradują z przewieszonymi przez ramię jeansowymi torbami i torebkami. Rodzice cieszą się z tej mody, bo przecież jeans jest tkaniną bardzo wytrzymałą i nawet powycierany wygląda jak nowy, więc jest również niezwykle ekonomiczny.

A co z naszymi zwierzakami? Przecież one również chcą być modne i swym wyglądem ozdabiać swe wytworne właścicielki. I w tej dziedzinie moda wciąż zmierza do przodu, więc w sklepach zoologicznych najpierw pojawiły się jeansowe smycze i kojce dla piesków, a potem całe kolekcje ubranek dla naszych milusińskich na każdą okazję.

Ciekawe jest również, że także w domach i mieszkaniach pojawiły się elementy tej niezwykłej mody – jeansowe obicia, obrazy z jego motywem, a także wiele innych elementów. Motywy jeansowe wdzierają się do każdego kąta i ozdabiają nam świat swym niepowtarzalnym wzorem.

Produkcja i obróbka jeansu

Wszyscy chodzimy w jeansach, ale nikt się nigdy nie zastanawiał w jaki sposób one powstają i jak daleko sięga historia materiału, z którego powstają ulubione spodnie i kurtki milionów ludzi. Denim, bo właśnie taką  nazwę nosi tkanina, z której szyje się wiecznie modne spodnie, kurtki i sukienki, powstaje ze skręconej przędzy bawełnianej w splocie skośnym. Pierwotnie do jej produkcji wykorzystywano jedwab oraz wełnę, ale ze względów na większą dostępność i mniejsze koszty produkcji, amerykańscy producenci zastosowali bawełnę. Prawdziwy denim był zafarbowany na kolor indygo barwnikiem naturalnym, który daje kolor ciemnoniebieski. Obecnie w tym celu używa się barwników siarkowych. A swój niepowtarzalny urok tkanina zawdzięcza temu, że po każdorazowym użyciu i wypraniu wyciera się i blaknie, aby w końcu przetrzeć się i utworzyć na nogawkach spodni lub rękawach bluz niepowtarzalne strzępy.

Ta kultowa i legendarna tkanina – denim, pochodzi z francuskiego Nimes, od którego wzięła swą nazwę (de Nîmes, czyli „z Nîmes”, skrót od określenia serży „serge de Nîmes”). Nazwa ta jest używana na przemian z „jeans”. Z kolei nazwa jeans pochodzi od określenia „bleu de Genes”, czyli błękit z Genui pochodzącej od  podobnej, mniej trwałej tkaniny wytwarzanej w Chieri w XV wieku. Tkaniny eksportowanej do Anglii i do momentu powstania cięższego i wygodniejszego denimu.

Ze względu na wytrzymałość oraz wygodę, spodnie takie nosili marynarze, ponieważ łatwo było w nich chodzić zarówno jak były suche jak i mokre, a brudne prano  ciągnąc w sieciach za płynącym statkiem.

Spodnie jeansowe, jakie znamy, do masowej produkcji weszły dzięki spodniom Levi’ego Straussa wytworzonych w 1873 roku. Miały one służyć głównie górnikom wydobywającym złoto oraz farmerom, dlatego wytrzymałość denimu została zwiększona poprzez miedziane nity, a płótna tkaniny zszyto pomarańczowymi nićmi.

Nity z miedzi zostały wymyślone przez łotewskiego emigranta Jacob’a Davisa, osiadłego w Reno w stanie Nevada i miały na celu wzmocnienie miejsc najbardziej narażonych na uszkodzenia. Obaj panowie – Levi Strauss i Jacob Davis stworzyli spółkę i dzięki temu powstały spodnie przypominające dzisiejsze ogrodniczki.

Nazwa jeans upowszechniła się dopiero w latach 60-tych XX wieku, kiedy to przestała oznaczać tkaninę, a zaczęła być wiązana ze spodniami produkowanymi przez kampanię Levi Strauss & Co.


Promotorem wpisu jest hurtownia jeansu Konitex – od 1997 roku na rynku.

Konitex


next page next page close

Od czego zależy wybór sukienki na wesele?

Od czego zależy wybór sukienki na wesele?

Pora roku

Najwięcej ślubów w Polsce przypada na okres od czerwca do października, ale nie znaczy to, że późną jesienią, zimą lub wczesną wiosną ślubów nie ma. W lecie jest jednak większa szansa na sprzyjającą aurę, ale niestety również na nieznośne upały. Dlatego do letniego ślubu warto wybierać suknie szyte z delikatnych tkanin, o odkrytych ramionach, lekkie i możliwie przewiewne. Szczególnie sprawdzą się one podczas uroczystości weselnej na świeżym powietrzu, np. typu garden party.

Na śluby w chłodniejszych porach roku można wybrać sukienki z cięższych tkanin lub lekkie, ale z dużą ilością warstw i falbanek, które uchronią przed chłodem. Warto też pomyśleć o rękawach. Jeśli jednak wolimy suknię z odkrytymi ramionami, już przy poszukiwaniu sukni warto zwrócić uwagę na pasujące do rodzaju sukni etole, bolerka, futerka lub płaszcze. Jeśli wybieramy suknię z trenem, a ślub odbywa się jesienią lub zimą, polecamy sukienki z podpinanymi trenami, co pozwala uniknąć zabrudzeń, także w letni, ale deszczowy dzień (trzymamy kciuki, aby Was to nie spotkało!).

Rodzaj ślubu

Rodzaj sukni jaką wybierzemy zależy często od rodzaju miejsca i charakteru uroczystości. Na ślub cywilny i skromną uroczystość panny młode wybierają zwykle proste sukienki lub eleganckie kostiumy. Nie są to kreacje balowe, ale klasyczne suknie o różnych długościach. Jeżeli planujemy natomiast ślub kościelny lub konkordatowy w pięknej monumentalnej świątyni, odpowiednie będą suknie bogato zdobione, z falbanami i/lub trenem. Należy koniecznie pamiętać o okryciu ramion.

Suknia ślubna na dowolne warunki

Rodzaj wesela

Wybierając suknię ślubną, musimy mieć świadomość tego, ile czasu w niej spędzimy oraz jak bardzo będziemy aktywne. Jeżeli planujemy huczne wesele z tańcami do białego rana, warto wybrać suknię nie za ciężką i niekrępującą ruchów. Warto także w trakcie przymiarki usiąść w sukni oraz jeżeli panna młoda nie jest zbyt przesądna i pozwoli panu młodemu zobaczyć suknię przed ślubem wypróbować podnoszenie, które może się pojawić przy przenoszeniu przez próg lub w tańcu. Jeżeli bowiem sukienka wykonana jest z lekkiej tkaniny i noszona z halką na kole może się ona w trakcie podnoszenia ułożyć tak, że pokaże znacznie więcej niż planowała wcześniej panna młoda. Jeżeli wesele trwa długo i będziemy w sukni dużo tańczyć, ważne będzie odpowiednie dopasowanie gorsetu. Doświadczony personel w salonie ślubnym, wprowadzając odpowiednie poprawki krawieckie, powinien zwrócić uwagę na to, aby gorset nie opadał w trakcie tańca, jeśli suknia pozbawiona jest rękawów i ramiączek, ale aby również umożliwił swobodne oddychanie i nie spowodował zasłabnięcia lub omdlenia, przy tylu emocjach towarzyszących nam w tym dniu.

Rodzaj pierwszego tańca

Niektóre pary młode pierwszy taniec traktują bardzo spontanicznie, niektóre jednak zapisują się na kursy tańca, aby wcześniej przećwiczyć kroki i starają się zbytnio go nie komplikować, szczególnie jeśli partner nie ma zbyt dużej wprawy w tańcu. Takie pary wybierają wtedy tańce standardowe bez skomplikowanych figur i w zasadzie każdy rodzaj sukienki sprawdzi się w takim tańcu – długi tren można chwycić w dłoń, co powoduje, że efekt jest jeszcze piękniejszy. Jeśli jednak para chce na swój pierwszy taniec wybrać np. rock and rolla lub też przygotowała taniec klasyczny, ale z wykorzystaniem wielu figur i z podnoszeniami, model sukienki może już mieć znaczenie. Warto wtedy zwrócić uwagę na to, aby sukienka zbytnio nie krępowała ruchów. Jeżeli w tańcu planowane są podnoszenia i obroty ze zmianą rąk, sukienka powinna mieć podpinany tren, ponieważ trudne byłoby utrzymanie go cały czas w tej samej dłoni, szczególnie jeśli dłoń będzie wysoko podnoszona. Należy też pamiętać o panu młodym, któremu zbyt długa suknia z ogromną ilością falban może plątać się pod nogami i utrudniać podnoszenie (warto o tym pomyśleć wykonując poprawki krawieckie i dopasowując długość sukni).

Pamiętaj!

Sama dokonaj wyboru. To Ty spędzisz w tej sukni najważniejszy dzień swojego życia i będziesz się w niej oglądać na zdjęciach lub na filmie przez wiele lat. Dlatego musisz czuć się w niej dobrze. Jeżeli potrzebujesz sukni zapytaj o poradę producenta sukien ślubnych – doświadczone krawcowe pomogą Ci dopasować suknię do Twojego wzrostu, wielkości bioder, piersi, do talii. Powinna ona być jak Twoja druga skóra, więc jeśli ktoś mówi Ci, że wyglądasz w czymś pięknie, ale ty sama czujesz się źle – nie wybieraj takiej sukienki. To wyjątkowy dzień i musisz czuć się szczęśliwa, mając na sobie coś, co lubisz i w czym przede wszystkim czujesz się piękna.


next page next page close

W czym transportować męskie drobiazgi?

W czym transportować męskie drobiazgi?

To, że mężczyźni mają często problem z transportowaniem podręcznych rzeczy wie chyba każda kobieta. Panowie, albo upychają wszystko po kieszeniach, albo biorą plecak po czym wrzucają do niego wyłącznie portfel i dokumenty. Całkowicie bez sensu. Dużo rozsądniejsze byłoby zaopatrzenie się w saszetkę męską. Czym ona jest? W zasadzie ciężko to wyjaśnić. Każdy na pewno widział taką torebkę (nie mylić z damskimi torebkami). Jest to niewielkich rozmiarów prostokąt ze spora ilością kieszonek, do którego dołączony jest skórzany paseczek, który można zahaczyć o dłoń lub spodnie. Czy panowie jednak są w stanie przekonać się do takiego rozwiązania?

Moda się zmienia, asortyment też

Wielu na pewno tak, szczególnie tych ze starszego pokolenia, bo to właśnie panów z tej generacji najczęściej można zauważyć z saszetką męską w dłoni. Młodszych mężczyzn raczej trudno byłoby przekonać do tego rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ oni chcą nosić wszystko to, co podkreślać będzie ich męskość, a owa saszetka do takich rekwizytów raczej nie należy- oczywiście według ich opinii. Poza tym jej nazwa synonimiczna niezbyt miło się kojarzy, więc tym bardziej panowie raczej będą unikać takiego dodatku. Wydaje się jednak, że warto ich w jakimś stopniu zachęcić do korzystania z takiej dodatkowej kieszeni. Przydadzą się bowiem wolne ręce i nieobciążone kieszenie podczas zwiedzania jakichś ciekawych miejsc. Niektórzy są zdania, że taka męska saszetka to zaproszenie dla kieszonkowców, ale wydaje się, że w ten sposób podchodząc do sprawy można każdą damską torebkę zaliczyć do takiej zachęty. Zresztą takiej pederastki mężczyzna bezpośrednio w dłoni nie trzyma, a jedynie przypina do spodni. Zatem złodziej chcący ukraść ją musiałby zabrać ją wraz ze spodniami, a to raczej nie jest wykonalne. Najwygodniejsze to raczej nie jest, ale w zasadzie wypowiedzieć się na ten temat muszą osoby, które z saszetką już wędrowały.

saszetka

Każda inna osoba raczej nie ma pojęcia, jak ten produkt się sprawdza w użyciu. Dobrze, ale co wówczas, jeśli panowie nie chcą się przekonać do tego rozwiązania. Czy istnieje jakaś alternatywa dla plecaków, kieszeni i saszetek? Można jeszcze spróbować z aktówkami, albo męskimi torbami (chociaż nie wszystkie mogą przypaść do gustu). Aktówka to dobre rozwiązanie, ale tylko jeśli idzie się na ważne spotkanie, do pracy. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest strój formalny. Taka torba w żaden sposób nie pasuje ani do dresów, ani do jeansów. Pozostaje zatem męska torba, ale i do niej ciężko mężczyzn przekonać. Jak widać, to nie kobiety a panowie częściej kręcą nosem na najróżniejsze pomysły. Czasem można odnieść wrażenie, że niezbyt pochlebne uwagi w kierunku kobiet biorą się stąd, że to panowie chcą od siebie odsunąć wszystkie swoje przywary, więc zwalają na to, że to typowo kobiece zachowanie. Dokładnie tak samo jest z plotkowanie. Mężczyźni powiadają, że nie obgadują, jednakże jak się ma możliwość dyskretnego podsłuchania tego o czym oni rozmawiają to buzia sama ze zdziwienia się otwiera. Okazuje się bowiem, że panowie to zdecydowanie więksi plotkarze niż panie.


next page next page close

Jak dobrać torbę dla faceta?

Jak dobrać torbę dla faceta?

Planując wyjazd na weekend wiadome jest, że nie weźmie się ze sobą zwykłego plecaka podróżnego. Potrzeba czegoś dużo mniejszego; do tego najlepsza okazuje się weekendowa torba męska. Czym ona jest? Jest to torba średniej wielkości, którą nosi się na ramieniu. Przydatna jest nie tylko na weekendowe wyjazdy (czy każdą inną, krótszą wycieczkę), ale także podczas zakupów. Taka torba weekendowa jest bowiem niezwykle pojemna. Dlaczego jednak jest to męska torba? Ano dlatego, że należy do grupy toreb adresowanych dla panów. Niektórych może to zdziwić, ale torby męskie to dość obszerny zestaw.

Kiedy i jaka torba męska

Mężczyzna chcący wybrać się na spacer po mieście czy parku, a nie za bardzo lubiący nosić wszystkiego w kieszeniach (raz, że jest to zupełnie niewygodne, a dwa łatwo można zgubić dany przedmiot) może wziąć ze sobą kopertówkę. Jest to małych wielkości torba przez ramię, do której z powodzeniem można schować portfel, telefon oraz klucze. Coś poza tym niestety się nie zmieści, dlatego nie nadaje się ona na zakupy. Chyba, że planuje się sprawunki nosić w siatkach. Zaletą pojawienia się toreb męskich jest to, że dzięki nim pojawiła się alternatywa dla plecaków. Kobiety od lat miały bowiem do wyboru torebki mniejsze i większe. Dzięki temu mogły zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i na uroczysty bal, i na spacer do lasu. Producenci damskich torebek wszystko dobrze przemyśleli, bo wszyscy dobrze wiedzą, że kobieta bez torebki to prawie tak, jakby była bez ręki. Mężczyźni niestety nie mieli takiego wyboru do czasu aż powstał sklep Gentle-Man. Plecak może i owszem- bardzo praktyczny i wygodny, ale niestety nie pasuje do eleganckiego stroju. Mężczyzna w garniturze i  z takim dodatkiem na plecach to naprawdę zabawny widok. Tu jednak od lat istniała alternatywa w postaci aktówki, jednak nie było niczego pośredniego. Może dlatego, gdy zaczęły się pierwsze torby przez ramię dla mężczyzn pojawiła się lekka konsternacja wśród społeczeństwa. Niektórzy jednak są zdania, że nie ma nic zdrożnego w tym, aby i mężczyzna korzystał z tego typu gadżetów, pod warunkiem, że fasonem przypomina on coś co jest przeznaczone tylko dla mężczyzn.

meskaTorby bardziej stylowe niż praktyczne

Jest czasem tak, że projektantów zbytnio puszczają wodze fantazji i coś co miało być przeznaczone dla panów wyglądem przypomina raczej dodatek typowo damski. Tym sposobem jest tak wielu mężczyzn (ale kobiet także), którzy za nic nie potrafią przekonać się do torby męskiej. Trudno się dziwić skoro niejednokrotnie na wzorach męskich często wszechobecne są hafty w kwiatki. Mężczyznom jednak lepiej zaproponować coś bardziej klasycznego. Najlepiej ze skóry. Takie coś, jak wspomniany wyżej tobołek weekendowy. Ten typ torby męskiej łączy w sobie zarówno elegancję, jak i funkcjonalność. Czym więc panowie powinni się kierować przed wyborem tego typu dodatku? Przede wszystkim tym gdzie będzie on potrzebny. Nie warto kupować przykładowo listonoszki, jeśli głównym miejscem docelowym, do którego trzeba będzie przenosić dokumenty, komputer i wszystkie inne potrzebne rzeczy, będą spotkania biznesowe. W takim wypadku należy zwrócić uwagę na torby męskie przeznaczone tego typu zebraniom, czyli najwłaściwsza będzie aktówka.


next page next page close

Jak dbać o włosy by były piękne i zdrowe?

Jak dbać o włosy by były piękne i zdrowe?

Włosy są ozdobą każdej kobiety. Zadbane, długie, lśniące – która z nas o takich nie marzy. Jednak by mieć naprawdę piękne włosy trzeba włożyć w to sporo wysiłku. Niepielęgnowane włosy rzadko mogą być zwieńczeniem urody. Jak zatem dbać o włosy by stały się one naszą wizytówką?

Po pierwsze pielęgnacja

stylista fryzur inharmony

Najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie. Przesuszone włosy łatwo się rozdwajają, łamią i puszą. Dla takich włosów jedynym rozwiązaniem stają się nożyczki – nie można w cudowny sposób naprawić rozdwojonego włosa, jak próbują nam wmówić w reklamach rozmaitych szamponów i odżywek. Zatem by móc cieszyć się pięknym wyglądem i gładkimi, błyszczącymi i – co ważne! – zdrowymi włosami musimy zadbać o ich nawilżenie. Obecnie na rynku znajduje się przeogromny wybór rozmaitych odżywek i masek nawilżających, a także popularnych ostatnimi czasy olejów, np. silnie nawilżający kokosowy.

Po drugie kolor

By pięknie wyglądać dobrze wybrać odpowiedni kolor włosów. Oferta farb do włosów jest przebogata – od lekkich szamponetek po trwałe farby koloryzujące. Same możemy wybrać ładny, naturalny kolor by pokreślić barwę naszych włosów lub zaszaleć i wybrać całkowicie odmienny lub zwariowany kolor farby, która odmieni całkowicie nasz image.

Po trzecie fryzura

Trzeba przyznać, że odpowiednia fryzura może sprawić, że całkowicie odmienimy nasz wygląd. Nie każdemu jest przecież dobrze w długich włosach. W przypadku cienkich, rzadkich włosów, warto pomyśleć o krótkiej, luźnej fryzurze, która nada naszym włosom objętości. Co jednak w przypadku gdy nie mamy pomysłu na to jaka fryzura będzie do nas pasować? Warto poradzić się fryzjera, lub najlepiej, skorzystać z porady stylisty fryzur. Dzięki pomocy takiego specjalisty jak stylista fryzur, mamy gwarancję, że fryzura na którą się zdecydujemy będzie podkreślała naszą urodę, maskowała niedoskonałości i uwypuklała zalety. Koniec z niedopasowaną fryzurą i wizytami u fryzjera po których chce nam się płakać. Stylista fryzur to ostatni krok na naszej drodze do pięknych, zadbanych włosów.


next page next page close

Jak wybrać odzież dla osób puszystych?

Jak wybrać odzież dla osób puszystych?

Wydaje się, ze osoby puszyste mogą mieć wiele problemów z wyborem stroju, jednak warto pamiętać, ze nie liczy się waga, tylko dobór odpowiednich ubrań do danej sylwetki. Jakie są więc rady dla puszystych obejmujące ich poszczególne elementy garderoby?

(więcej…)


Odzież BHP – czym różni się od zwykłej odzieży?

Każda praca wymaga odpowiedniego ubioru. To wiadomo nie od dziś. Inaczej ubierze się...
article post

Jeans – skąd się wziął i kto zajmuje się jego produkcją?

Słynne jeansowe marki Moda wciąż się zmienia i ciągle trudno za nią nadążyć. Chcąc być...
article post

Od czego zależy wybór sukienki na wesele?

Pora roku Najwięcej ślubów w Polsce przypada na okres od czerwca do października, ale...
article post

W czym transportować męskie drobiazgi?

To, że mężczyźni mają często problem z transportowaniem podręcznych rzeczy wie chyba...
article post

Jak dobrać torbę dla faceta?

Planując wyjazd na weekend wiadome jest, że nie weźmie się ze sobą zwykłego plecaka...
article post

Jak dbać o włosy by były piękne i zdrowe?

Włosy są ozdobą każdej kobiety. Zadbane, długie, lśniące – która z nas o takich nie...
article post

Jak wybrać odzież dla osób puszystych?

Wydaje się, ze osoby puszyste mogą mieć wiele problemów z wyborem stroju, jednak warto...
article post