rss search

next page next page close

Rodzaje przydomowych oczyszczlni

Rodzaje przydomowych oczyszczlni

Przydomowe oczyszczalnie ścieków stały się w ostatnich latach doskonałą alternatywą dla tradycyjnego, cieszącego się niezbyt dobrą opinią szamba. Zarówno pod względem wygody, jak i higieny użytkowania są one znacznie lepszym i stosunkowo tanim rozwiązaniem. Podejmując decyzję o własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków warto jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, zaczynając od kwestii ekonomicznych.

Wybudowanie oczyszczalni to przedsięwzięcie znacznie droższe, niż wybudowanie szamba – opłacalność i oszczędności wynikające z posiadania oczyszczalni należy tu więc rozważać biorąc pod uwagę wieloletnie użytkowanie. Warto pamiętać też o tym, że oczyszczalnię można zakupić w firmie świadczącej kompleksowe usługi, jak i takiej, która dostarcza wyłącznie oczyszczalnię, pozostawiając kwestię montażu i konserwacji jej nowemu właścicielowi.

To, na jaką oczyszczalnię się zdecydujemy zależy w głównej mierze od naszych potrzeb i możliwości – każda powinna posiadać jednak Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska. Jakie rodzaje przydomowych oczyszczalni są dziś dostępne na rynku?

Oczyszczalnie z drenażem

Prosta konstrukcja, mała awaryjność, niskie koszty instalacji i eksploatacji oraz łatwa obsługa i konserwacja. Pod kątem użytkowym to właśnie oczyszczalnie z drenażem rozsączającym cieszą się wśród właścicieli domów największą popularnością. Niestety, jej wybudowanie wymaga przepuszczalnego gruntu oraz odpowiednio głębokiego ułożenia rur drenarskich w podłożu.

Według ogólnej zasady rury takie nie powinny znajdować się bliżej, niż 1,5 metra od zwierciadła wód gruntowych, a jednocześnie powinny przebiegać przez warstwę gruntu bogatą w mikroorganizmy potrzebne do prawidłowego działania oczyszczalni, a więc na głębokości od 0,6 do 1,2 metra. Spełnienie takich warunków nie zawsze jest możliwe. Na szczęście istnieją również inne, alternatywne rozwiązania.

Oczyszczalnie z filtrem piaskowym lub żwirowym

Ten specyficzny rodzaj oczyszczalni drenażowej przeznaczony jest do miejsc, w których przydomowy grunt jest słabo przepuszczalny oraz tam, gdzie poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki do zastosowania tradycyjnej oczyszczalni z drenażem. W przypadku, gdy grunt jest mało przepuszczalny, wybudowanie oczyszczalni polega na usunięciu gruntu na głębokość 1,5 m a następnie zastąpienie go piaskiem bądź żwirem, które stworzą naturalny filtr dla ścieków.

Gdy jednak poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki, konieczne będzie zbudowanie przepompowni ścieków oraz kopca filtracyjnego z piasku lub żwiru, który oddziela się od rodzimego podłoża folią. Opcja ta jest oczywiście znacznie droższa zarówno w budowie, jak i eksploatacji, gdyż kopiec wymaga odpowiedniej konserwacji.

cess

Oczyszczalnie biologiczne

A więc zarówno oczyszczalnie z osadem czynnym, jak i te ze złożem biologicznym. Ten konkretny rodzaj oczyszczalni nie jest ograniczony ani przez rodzaj gruntu, ani poziom wód gruntowych. Co więcej, nie wymagana jest duża przestrzeń, gdyż oczyszczalnia zajmuje średnio 8 metrów kwadratowych. Niestety, ich budowa i późniejsza obsługa może okazać się dość kosztowna.

Działanie takiej oczyszczalni jest stosunkowo proste – ścieki zostają wstępnie oczyszczone w osadniku gnilnym, z którego przepływają do zbiornika ze złożem biologicznym utworzonym z kamieni, kształtki PVC lub siatki z polietylenu. Na jego powierzchni tworzy się błona biologiczna z bakterii, które oczyszczają ścieki żywiąc się związkami w nich zawartymi. Oczyszczone ścieki mogą być odprowadzone bezpiecznie do gruntu. Niestety, wadą tego typu oczyszczalni jest konieczność czyszczenia złoża lub dodanie do niego złoża zanurzonego.

 

Oczyszczalnie roślinne

Ostatni typ przydomowych oczyszczalni to oczyszczalnie roślinne – ścieki oczyszczane są tu w złożach glebowo-korzeniowych przez bakterie żyjące w korzeniach roślin. Złoże, zbudowane z warstw piasku, żwiru i urodzajnego gruntu (na którym posadzone zostają trzciny i wierzby) oddziela się folią od macierzystego gruntu tak, by ścieki nie oczyszczone nie spływały do gruntu. Oczyszczalnie te są bardzo sprawne i umożliwiają wykorzystanie oczyszczonych ścieków, gdyż te spływają do studni chłonnej lub rowu melioracyjnego. Niestety, wymagają one dużej powierzchni i są drogie w budowie.

 


next page next page close

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto?

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto?

Nowo urządzane, czy też remontowane – świeże, idealnie zaprojektowane wnętrze to coś, o czym marzy wiele osób. Funkcjonalność połączona z gustownie dobranymi dodatkami i elementami dekoracyjnymi, a wszystko zamknięte w praktycznej i estetycznej aranżacji. Nie ma wątpliwości, że dobrze zaprojektowane wnętrze wymaga znajomości trendów, a także podstaw architektury i wystroju wnętrz. Zlecenie zadania profesjonaliście jest na ogół widziane jako droga i zbędna inwestycja, jednak istnieją podstawy by wierzyć, że zlecenie pracy profesjonalnemu projektantowi wnętrz jest najbardziej opłacalną metodą tworzenia przestrzeni domowej. Dlaczego?

Przestrzeń widziana z zewnątrz

Osoby wstrzymujące się przed zatrudnieniem profesjonalnego projektanta wnętrz wykorzystują często argument „własnego poczucia przestrzeni”. Chodzi im przy tym przede wszystkim o to, że ostatecznie to oni będą na co dzień przebywać w danym pomieszczeniu i rozwiązanie, które wydaje się być dobre dla architekta, może okazać się niezbyt praktyczne w życiu codziennym. Podejście to jest już jednak trochę przestarzałe i cofa nas do czasów, kiedy to faktycznie wiele rozwiązań wnętrzarskich stanowiło wyłącznie elementy dekoracyjne. Dziś projektanci wnętrz stawiają przede wszystkim na komfort i wygodę i ponad wszelką wątpliwość stosują się do wytycznych zadanych im przez klienta. Nie ma zatem mowy o tym, by to projektant wnętrza puścił wodze fantazji. Największym priorytetem profesjonalnych projektantów wnętrz jest wsłuchiwanie się w potrzeby i wizje klientów i adaptowanie ich tak, by te pogodziły w sobie estetykę i praktyczną stronę wnętrza w pełnej harmonii. Ponad to zewnętrzny, profesjonalny projektant wnętrz to świeże spojrzenie na pomieszczenie. Projektowanie wnętrz pozwala na funkcjonalne wykorzystanie powierzchni wnętrza i zagospodarowanie go tak, by jego powierzchnia była optycznie i fizycznie największa z możliwych.

Możliwości projektantów wnętrz

 

projektowanie wnętrz dlaczego warto

Stworzenie zupełnie nowego projektu wnętrza wymaga precyzyjnych pomiarów, dobrego pomysłu i określonego budżetu. Osoby rozważające zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz powinny pamiętać przede wszystkim, że choć to z pozoru większy wydatek niż tradycyjny remont, ostateczne koszty prac wykonanych przez projektanta wnętrz mogą okazać się niższe, niż zatrudnianie specjalistów z każdej dziedziny i próba wytłumaczenia im „z powietrza” pomysłu na przestrzeń.

Profesjonalne projektowanie wnętrz to przede wszystkim udokumentowany proces tworzenia pomieszczeń, podczas którego dokonuje się wszelkich pomiarów, planuje ustawienia mebli, a nawet projektuje meble pod wymiar pomieszczenia. Ustawienie i aranżacja pomieszczenia to jednak nie koniec. Projektanci wnętrz mogą zająć się projektem posadzek, elektryki, schematów przyłączy hydraulicznych, oraz stworzeniem specyfikacji materiałowej projektów. Jedyne, co pozostaje wówczas w rękach właściciela powierzchni to zatrudnienie ekipy, która zgodnie z wytycznymi przełoży projekt na rzeczywistość. Aranżacja to wyłącznie czubek góry lodowej zwanej projektowaniem wnętrz, często mylony jako pojęcie nadrzędne.

Jakie wnętrza można projektować?

Odpowiedź jest, że oczywiście wszystkie. Należy przy tym pamiętać, że nieco inaczej podejdziemy do sprawy aranżacji zupełnie nowego, świeżego pomieszczenia czy domu, a inaczej do sprawy ponownego wystylizowania zamieszkałej już przestrzeni. Wielu klientów nie decyduje się na pomoc profesjonalisty tylko dlatego, iż obawiają się oni konieczności pozbycia się sentymentalnych elementów wystroju. Problemem będzie oczywiście chęć zatrzymania wszystkich mebli i właściwie prośba o niezmienianie niczego, ale w momencie gdy projektant wnętrza jest poproszony o zachowanie w nim miejsca dla jednego konkretnego mebla, nie powinno to stanowić większego problemu. Jednocześnie zyskujemy więc świeże, zupełnie nowe wnętrze, nie koniecznie tracąc wszystko, co cenne w poprzednim wystroju.


Warto skorzystać z usług profesjonalisty np. http://www.camidecor.pl/


next page next page close

Czym się kierować przy wyborze sadzonek truskawek?

Czym się kierować przy wyborze sadzonek truskawek?

Producenci truskawek w Polsce

W dzisiejszych czasach mamy okazję dostać najwyższej klasy truskawki, które sprowadzane są z całego świata. Jednak, dość często możemy natknąć się na truskawki, które produkowane są przez polskich producentów na polskich terenach. Wielkie działki, które zakupywane są właśnie z tej okazji, mogą zaopatrzyć w truskawki całe jedno mniejsze miasto. Im większa działka, na której produkowane są truskawki, tym większy jest zysk na jaki może liczyć producent. Truskawki stanowią jedne z najbardziej popularnych owoców, jakie dziś możemy dostać wszędzie. Ze względu na popularność, jaką cieszą się truskawki, ich producenci muszą co pewien czas znacznie ulepszać sposoby produkcji i dbania o nie, by móc zyskiwać coraz większą grupę klientów. Osoby zainteresowane kupnem truskawek są zazwyczaj dość dobrze poinformowane o sposobach produkcji oraz o jakości, jaką może zagwarantować dany producent. W Polsce, w każdym mieście możemy dostać truskawki duże, dorodne i świeże. Każdy, kto dostarcza owoce warzywa do sklepów czy lokali gastronomicznych, musi wiedzieć, jakie czynności wchodzą w skład dbania o truskawki. Produkowanie tych owoców nie jest rzeczą skomplikowaną, jakby się mogło wydawać. Dość trudne i wymagające są procedury, przez które muszą przejść wszystkie sadzonki i truskawki, by mogły zostać dopuszczone do sprzedaży hurtowej i detalicznej.

sadzonka truskawki

Wybór dobrego producenta truskawek

Produkowanie truskawek w Polsce jest dziś bardzo popularnym procederem, który odbywa się na co dzień. Jak też wiadomo – dobry produkt otrzymamy od dobrego producenta. Tylko jak go znaleźć? Czy jest to faktycznie trudnym zadaniem? Otóż – dużo zależy od tego, czy chcemy zakupić truskawki i sadzonki do własnego ogródka lub do produkcji. Kryterium to pozwoli ściśle określić ilość truskawek, jaka zostanie wyprodukowana przez danego producenta. Dodatkowo, wyboru dobrego producenta truskawek, można dokonać poprzez znajomość procedur, jakie przeprowadzane są podczas produkcji. Producenci truskawek mają za zadanie przygotowanie i wybranie gleby, w której zostaną posadzone truskawki. Dzięki stałym postępom technologicznym, producenci są w stanie zapewnić nam coraz to lepsze warunki, w których produkowane są truskawki.

Rozmnażanie truskawek, dbanie o ich zdrowy rozrost, o czystość odmiany – to tylko niektóre z gwarancji, jakie może zapewnić nam producent truskawek. Ogólnie, producenci truskawek stosują coraz to lepsze metody dbania o truskawki. Dodatkowo, rzetelny producent zapewni nam najwyższej jakości truskawki. Pochodzące z odpowiednio prowadzonych upraw, truskawki są dorodne, czerwone i soczyste. W przypadku wyboru truskawek, liczy się nie tylko ich smak ale i przyciągający wygląd. W zachodniej części Polski, gwarantowaną jakość już od wielu lat zapewnia rodzinne przedsiębiorstwo owoce-truskawek.eu

Wybór dobrego producenta truskawek zapewni nam stałe dostarczanie truskawek z najwyższej półki. Warto wiedzieć, kto w naszym mieście zajmuje się produkcją truskawek i która plantacja uchodzi za najlepszą.


next page next page close

Meble kuchenne – jak je dopasować

Meble kuchenne – jak je dopasować

Wbrew pozorom, meble kuchenne są jednymi z najważniejszych elementów znajdujących się w naszej kuchni. Do mebli kuchennych zaliczają się przede wszystkim blaty kuchenne, które najczęściej połączone są z szafkami. Na takim blacie można zamontować zlew. Zazwyczaj blatów kuchennych jest około 6 do 10. Wszystko zależy od tego, ile czasu spędzamy w kuchni i jaka jest liczba domowników.

(więcej…)


next page next page close

Zakup szybkowaru

Zakup szybkowaru

Czym jest szybkowar?

Jest to urządzenie kuchenne, dzięki któremu możemy w sposób bardzo szybki przygotować wiele różnych potraw. Szybkowar jest dla osób, które Nielubią spędzać zbyt dużej ilości czasu w kuchni. Szybkowar jest dobrym pomysłem dla tych wszystkich osób, które są wciąż zabiegane i mają bardzo mało czasu. Szybkowar gwarantuje nam przygotowanie dań zarówno mięsnych jak i warzywnych w mniejszą ilość czasu, niż w przypadku użycia zwykłych garnków. Jest to jego najważniejsza zaleta wśród wszystkich. W dzisiejszych czasach bowiem mało kto ma nadmiar czasu, dlatego też urządzenie to dość szybko stało się popularne.

Kiedy można go użyć?

Szybkowar służy do przygotowywania potraw. Jest to urządzenie, które mieć różne pojemności, dlatego możemy przygotowywać dania zarówno dla całej rodziny, jak i tylko dla jednej osoby. Szybkowary używa się, gdy szybko chcemy zjeść ciepłą i świeżą potrawę. Możemy w nim bardzo szybko ugotować makaron, ziemniaki oraz przyrządzić potrawy z wielu składników. Szybkowar jest dość popularnym typem garnka ze względu na swoją praktyczność. Możemy go użyć praktycznie zawsze. Wystarczy jedynie przygotować odpowiednie składniki, pokroić je i obmyć, następnie doprawić i ewentualnie zalać dobrym sosem i nastawić na odpowiednią temperaturę i czas.

Jakie są jego największe zalety?

Przede wszystkim, dzięki nazwie możemy wywnioskować, że w szybkowarze dość szybko przygotujemy różne posiłki. Jest to ważne szczególnie dla ludzi zapracowanych i zabieganych. Ponadto, szybkowar może składać się z jednej lub dwóch części. Pokrywa jest oczywiście osobną częścią, jednak główna część szybkowaru może być dostępna w komplecie w dwóch rozmiarach. Dlatego też gotując dla większej ilości osób, możemy użyć większej części. Natomiast gotując dla siebie, używamy części o mniejszej pojemności. Kolejną zaletą szybkowaru jest to, że najczęściej możemy liczyć na części zamienne – będziemy więc mogli kupić uszczelki lub rączkę, jeżeli w naszym komplecie coś się zepsuje. Nie trzeba więc zakupywać całego kompletu raz jeszcze. Dodatkowo, szybkowar wykonywany jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jedzenie nie będzie przywierało do spodu, a sam szybkowar będzie nam służył przez długie lata.

Gzie go można kupić?

Wiele jest sklepów, w których możemy zdobyć szybkowar. Jest to bowiem dość popularne w ostatnich czasach urządzenie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić na czasie. Szybkowar, dzięki swoim zaletom może być dostępny w różnych konfiguracjach. Znaczy to, że może mieć on różne kształty, kolory czy ewentualne dodatki lub części. Szybkowar, ze względu na swoje zalety oraz wysoką jako

szybkowar

ść potraw, ma swoją cenę. Jednak warto zdobyć taki produkt. Polecaną firmą, gdzie można dokonać zakupu szybkowaru  jest MensaHome oferująca wysokiej jakości naczynia kuchenne, wykonane przez czołowych producentów światowych marek.

Na co zwrócić największą uwagę?

Bardzo ważne jest to, czy szybkowar nadaje się do każdego rodzaju kuchenek oraz do piekarnika. Jest to urządzenie, dzięki któremu w sposób szybki możemy przygotować wiele potraw na ciepło. Jednak by to zrobić, musimy zakupić odpowiedni sprzęt. Musimy wypytać sprzedawcę o najdrobniejsze szczegóły, żebyśmy byli pewni, że dobrze używamy szybkowaru.


next page next page close

Projektowanie wnętrz – w domu, biurze i nie tylko

Projektowanie wnętrz – w domu, biurze i nie tylko

Praca, jaką wykonuje projektant wnętrz, pozwala przygotować zarówno wnętrza mieszkalne, jak i użytkowe w taki sposób, by korzystanie z nich było jak najwygodniejsze, a przy tym, by dostarczało przyjemnych wrażeń estetycznych. Profesjonalny projektant powinien w swoich projektach uwzględniać obie te kwestie – funkcjonalność i estetykę. (więcej…)


next page next page close

Obrazy do salonu – od czego jest uzależniony nasz wybór?

Obrazy do salonu – od czego jest uzależniony nasz wybór?

Wybór obrazu do salonu nie powinien być trudny. Zwłaszcza, jeżeli mamy pomysł. Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do jednego obrazu na cały salon. Jest to oczywiście uzależnione od wielkości pomieszczenia. Przy wyborze obrazu/obrazów, powinniśmy brać pod uwagę szczególnie fakt, czy dzieła wpasują się w konwencję domu i przede wszystkim salonu. Kolor, styl i technika obrazu musi być odpowiadająca naszym potrzebom. Jeśli mamy obrazy w innych pomieszczeniach, dobrze by było, gdyby styl był utrzymany w całym domu, a nie tylko w jednym pomieszczeniu.

Jaka ilość obrazów w naszym salonie jest odpowiednia?

Jeżeli mamy bardzo duży salon i dość liczną rodzinę, goście przyjeżdżają do nas co tydzień – warto zakupić więcej obrazów. Obrazy duże dodadzą naszemu salonowi podniosłego stylu i podkreślą wystrój, w jakim udekorowane jest mieszkanie. Trzy duże obrazy, które będą zajmować całą jedną ścianę, na której nie ma okien, wystarczą, aby pięknie udekorować nasz salon. Gdy ściany w naszym salonie są koloru białego – obrazów może być o wiele więcej i najlepiej byłoby, gdyby owe dzieła były w małych rozmiarach. Salon wtedy będzie wydawał się większy. W przypadku, gdy mamy mniejszy salon i dużo elementów – jeden obraz w stylu klasycznym w zupełności wystarczy.

Obraz starodawny czy nowoczesny?

Do wystroju eleganckiego i skromnego idealnie wpasuje się obraz w stylu starodawnym. Gdy w naszym mieszkaniu dominują kolory: biały, brązowy, czerń i beż – obraz powinien mieć ramy w jednym z tych kolorów. Wnętrze obrazu przy tle o takiej kolorystyce może być tak naprawdę różne. Natomiast obraz nowoczesny pasować będzie do wystroju w tymże klimacie. Jeśli nasz upatrzony obraz będzie w tym samym stylu, co nasze nowoczesne meble i urządzenia – możemy go jak najbardziej wybrać. Kolory muszą być dopasowane, więc wystarczy, że przy wybieraniu kolorystyki pomieszczenia ustalimy jeden dominujący kolor – w ten sposób dobierzemy meble, odpowiedni kolor ścian i co najważniejsze – obraz na ścianę

Skąd najlepiej kupić obraz?

obrazy do salonuObraz można zdobyć z wielu miejsc. Internet jest przodujący jeśli chodzi o wybór, jednak może lepiej byłoby kupić obraz z bardziej pewnego źródła – na przykład z galerii sztuki. Galeria czy sklep z antykami – w takich miejscach można dostać różne rodzaje obrazów. Wybór zawsze jest ogromny, więc będziemy mieli się nad czym zastanawiać. Nasz salon może także ozdobić obraz podarowany nam w prezencie.

Na co wrócić szczególną uwagę?

Na naszą szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim stan obrazu. Przy wyborze obrazu do naszego salonu musimy być pewni, że obraz, który najbardziej przykuł naszą uwagę nie jest uszkodzony. Jeśli jesteśmy koneserami dzieł sztuki – czy obraz nie jest sfałszowany. Ważne jest również to, żeby rama obrazu była dostatecznie odpowiednia do naszego koloru ścian czy mebli. Musimy być również pewni co do stylu i kolorystyki naszego obrazu.


next page next page close

Czy warto kupić Eurofirany?

Czy warto kupić Eurofirany?

Nasze mieszkanie czy też nasz dom jest dla nas pewnego rodzaju azylem i schronieniem. Będziemy tylko i wyłącznie szczęśliwi gdy w naszym domu będziemy czuć się bezpiecznie. Bezpieczeństwo jest chyba największą wartością, którą jesteśmy w stanie posiadać. Powinniśmy więc zrobić wszystko by w naszym domu czuć się dobrze oraz szczęśliwie. Eksperci od architektury oraz wyposażenia wnętrz twierdzą zgodnie, że wyposażenie i dekoracje użyte w naszym mieszkaniu czy też w domu wpływają w wielkim stopniu na nasze samopoczucie oraz na nasz humor. Odpowiedni wyraz naszego mieszkania zapewniają nam w pierwszym stopniu kolory ścian.

Firany dobrej jakości

Kolory ścian powinny być zgodne. Nie poleca się używania ostrych kolorów. Gdy mamy pewne wątpliwości jeśli chodzi o dobór koloru ścian powinniśmy porad poszukać w Internecie. Na odpowiednich stronach internetowych eksperci doradzą nam jaki kolor będzie odpowiedni do konkretnego pomieszczenia. Oprócz koloru ścian wpływ na nas oraz na nasz organizm ma także całościowa dekoracja mieszkania w tym właśnie wygląd naszych okien. Niektóre osoby decydują się na brak firan w oknach. Nie jest to zbyt odpowiednia decyzja. Dlaczego? Bowiem firany dopełniają całość naszego okna. Firany mają także wpływ na całościowy wygląd konkretnego pomieszczenia oraz całego mieszkania czy też domu. A jakie firany powinniśmy wybrać? Wszystko jest zależne od naszego gustu oraz od wystroju danego pomieszczenia. Powinniśmy skorzystać z olbrzymiego wyboru firan jaki daje nam firma Eurofirany. Firma Eurofirany jest chyba wszystkim znana. Siedziba główna firmy znajduje się w Żywcu. Jej istnienie na polskim rynku datuje się na rok 1991. Eurofirany są zdecydowanie największym w Polsce importerem firan oraz zasłon. Importują oni firany z ponad szczęściu set pięćdziesięciu fabryk zlokalizowanym na całym świecie.

okna

Oprócz tego prowadzą współpracę z ponad 4000 sklepów za granicą jak i w Polsce. Eurofirany zatrudniają ponad trzysta pracowników. Co ciekawe nowa siedziba została sfinansowana tylko i wyłącznie z własnych środków. Powierzchnia całościowa firmy wynosi 30 000 metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o samą ofertę będziemy z pewnością mile zaskoczeni. W ofercie Eurofiran znajdziemy tysiące wzorów zarówno zasłon, firan, ręczników, koców, szlafroków czy też pościeli. Oprócz powyższych w salonach Eurofiran znajdziemy także różnego rodzaju dekoracje głównie z ceramiki dekoracyjnej. Co może się okazać także dla niektórych konsumentów ciekawostką to właśnie firma Eurofirany (dostępne tutaj) jako pierwsza wprowadziła system sprzedaży kuponowej, który sprawia, że towar zostanie wysłany klientowi i dostarczony w ciągu 24 godzin. Niektórych może odstraszać wysoka cena niektórych firan czy zasłon, a także innych artykułów. Muszą jednak te osoby pamiętać, że w tej sytuacji w parze z ceną idzie także niesamowita jakość. Towar jest objęty gwarancją. Ponad to mamy pewność, że towar nie ulegnie zniszczeniu spowodowanym z winy producenta.


next page next page close

Kiedy przychodzi pora na remont?

Kiedy przychodzi pora na remont?

Często zastanawiamy się kiedy nadejdzie ten moment, w którym będziemy musieli zrobić remont naszego domu czy mieszkania. Skąd mamy wiedzieć, że to już, że nie warto czekać? A może jednak momentem kluczowym jest sytuacja gdy cały dom nam się wali?

Odpowiedź jest prosta.

Kiedy mamy dość starego wystroju albo kiedy nagle coś się zepsuło i nie da się tego naprawić bez dużych kosztów warto zastanowić się nad remontem. Jeżeli nasze finanse pozwalają nam na remont wystroju łazienki czy kuchni ze względu na to, że wygląd pomieszczenia nam już nie odpowiada to mamy dużo szczęścia, że mamy wystarczająco dużo środków finansowych by takie rzeczy zrobić. Jeżeli okazuje się, że te koszta nas przerastają warto zastanowić się nad tym, jakie prace jesteśmy w stanie sami wykonać, bez pomocy specjalisty i redukując koszta.

remonty olsztynW przypadku gdy musimy zrobić remont ponieważ jakiś element w pomieszczeniu uległ trwałemu zniszczeniu, którego nie da się już naprawić albo też nie opłaca się tego zrobić – warto poszukać specjalisty w swojej dziedzinie, który wykonana powierzone mu prace z maksymalnym staraniem, np. profesjonaliści z firmy: http://davido.olsztyn.pl/. W przypadku łazienki czy kuchni – będzie to glazurnik do układania kafli albo stolarz, któremu powierzymy wykonanie nowych mebli kuchennych.

W przypadku remontu całego domu, gdy w grę wchodzą drobne prace budowlane warto zastanowić się nad zatrudnieniem ekipy specjalizującej się w remontach – dzięki temu możemy zatrudnić jedną firmę do wykonania dla nas profesjonalnej roboty w całym domu – postawią nowe ścianki działowe, pomalują, zedrą tapety, wykonają podwieszany sufit, wykafelkują  dom itp. Zachęcamy do skorzystania z takich specjalistów, którzy oferują usługi z różnych dziedzin, tak żeby oszczędzić koszty remontu i dodatkowo szybciej uporać się z remontem.

Prace wykonane samodzielnie

nie muszą być wcale gorzej wykonane od tych zrobionych przez profesjonalistów. Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze samodzielnie możemy pomalować ściany, zrobić gładzie (o ile umiemy to robić, w przeciwnym razie, próba samodzielnego ich wykonania może się skończyć koniecznością zatrudnienia specjalistów, którzy naprawią to co zepsuliśmy), zedrzeć tapety, przemalować meble.

Niejednokrotnie okazuje się, że remont może ograniczyć się do odświeżenia wnętrza i w taki sposób odmienimy nasze wnętrze, które zyska nowe życie. Jeżeli posiadamy w domu drewniane meble, sprawa jest prosta – po uprzednim ich oszlifowaniu możemy je pomalować, zmieniając ich kolor i wygląd. W przypadku mebli wykonanych ze sklejki również możliwe jest ich przemalowanie, jednak wymaga ono od nas innych rodzajów farb. Zarówno meble jest i sprzęt AGD można obkleić kolorowymi tapetami, które nadadzą pomieszczeniu niezwykły wygląd.

Zatem zanim przystąpimy do remontu warto zastanowić się dlaczego nam na nim zależy, co chcemy zmienić, jakie mamy środki finansowe, które możemy przeznaczyć na ten cel. Wart rozważyć wszystkie za i przeciw tego pomysłu i znaleźć profesjonalistę, który nam pomoże.


next page next page close

W jaki sposób zasłaniać okna przed słońcem

W jaki sposób zasłaniać okna przed słońcem

Już niedługo nadejdzie długo oczekiwana wiosna, a zaraz po niej – miejmy nadzieję – upalne lato. Wtedy też rozpocznie się ciągła walka z nadmiernym nagrzewaniem się naszych biur i mieszkań. W jaki sposób osłonic okna by temperatura we wnętrzach, w których przyjdzie nam przebywać była znośna?

Rolety

Jednym z powszechniej stosowanych sposobów osłaniania okien są rolety. Na rynku mamy bardzo wiele rozmaitych rodzajów rolet, dzięki czemu możemy wybrać te najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Klasyczne rolety są nawiniętą na rolkę tkaniną, którą w razie potrzeby rozwijamy by zasłonić okno. Takie rolety wciąż są bardzo popularne – z uwagi na ogromną ilość wzorów i kolorów jakie oferują nam sklepy możemy z łatwością wybrać idealnie dobrane do naszych potrzeb produkty.

Ceny rolet są zróżnicowane. Zależą głownie od ich wielkości i producenta. Najtańsze rolety kupimy już od kilkudziesięciu złotych w sklepach wielobranżowych. Takie rolety jednak nie będą najwyżej jakości – z tym faktem trzeba się liczyć. Dużo lepsze jakościowo rolety dostaniemy u producenta okien i rolet właśnie lub w wyspecjalizowanych sklepach branżowych. Warto zapoznać się z ofertą takich sklepów, ponieważ proponują nam one wielką ilość zarówno kolorów jak i wzorów rolet, dzięki czemu możemy je idealnie dopasować do naszego wnętrza.

Rolety rzymskie

rolety BydgoszczTen rodzaj rolet bywa nazywany nowoczesnymi firankami. Takie rolety mocowane są za pomocą specjalnych rzepów do ściany powyżej okna lub sufitu. Rolety są składane i zaciągane za pomocą koralikowego sznurka. Z uwagi na ich budowę są one zawsze widoczne na oknie. Nawet zwinięte pozostawiają cienki pasek materiału nad w górnej części okna. Takie rolety są bardzo cenione ze względu na ich wysokie walory estetyczne. Doskonale sprawdzają się w różnych stylach wnętrz, także tych nowoczesnych. Warto rozważyć kwestię założenia takich rolet w naszych oknach jeśli tylko zależy nam na nadaniu niezwykłego charakteru wnętrzu.

Co ciekawe rolety rzymskie mogą być wykonywane  z rozmaitych nowoczesnych materiałów, a także z naturalnych składników, np. bambusa, trawy, plecionki itp. Takie ekologiczne rozwiązanie nadaje niezwykłego charakteru wnętrza i świetnie sprawdzi się w celu podkreślenia charakteru pięknego krajobrazu za oknem.

Jak widać ilość rozwiązań, którymi możemy zasłonić nasze okna jest ogromna. Warto wybrać taki, który najlepiej wpasowuje się w wystrój naszego pomieszczenia, a także odpowiada naszym indywidualnym preferencjom. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rozmaitych sklepów stacjonarnych i internetowych, szczególnie z propozycjami dostępnymi pod adresem: http://www.agalla.pl/ , ponieważ znajduje się tam wiele ciekawych inspiracji.


next page next page close

Czy warto kupować firany gotowe?

Czy warto kupować firany gotowe?

Czym różnią się firany gotowe od wszystkich innych firan? Przede wszystkim tym, że ich kupno pozwala nieco zaoszczędzić czas, potrzebny normalnie na przygotowanie dobrze wymierzonej i dopasowanej firany na okno.

Firany gotowe – na każde okno?

W większości firany gotowe są dostępne w uniwersalnych wymiarach, na przykład 300 cm szerokości i długość 160, 140 lub 120 cm. Dzięki temu mogą one znaleźć zastosowanie w większości mieszkań, o ile nie mamy do czynienia z oknami o nietypowych rozmiarach. Nie sprawdzą się w starym budownictwie, gdzie często są bardzo wysokie okna, jednak w wielkiej płycie czy nowszych budynkach powinny bez problemu zdać egzamin. Zanim zdecydujemy się na kupno danego rodzaju firan gotowych warto sprawdzić u producenta – na przykład na jego stronie internetowej bądź w katalogu produktów – co kryje się pod hasłem „uniwersalne wymiary”. Mogą się one bowiem znacząco między sobą różnić.firany gotowe

Wybierając firany gotowe, zamiast na przykład dopiero je szyć, otrzymujemy gotowy produkt, z taśmą i wykończony, który od razu można zawiesić w oknie.

Dopasuj firany do wnętrza

Firany gotowe często występują w bardzo zróżnicowanym wzornictwie. Ich zaletą jest to, że są już wykończone, nie trzeba więc dopiero szukać materiału, obrabiać go oraz dopasowywać różnic w długościach. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że rzeczywista szerokość okna to wartość mniejsza niż szerokość materiału na firanę – firany układamy w plisy i dopiero w takim stanie powinny odpowiadać szerokości okna, a zazwyczaj są i tak nieco szersze. Jeśli kupimy firankę o szerokości dokładnie takiej samej lub zbliżonej jak szerokość okna, to po ułożeniu jej może się okazać, że po obu stronach brakuje nam nawet kilkunastu centymetrów materiału, co będzie powodować komiczny, nieładny efekt.firany do salonu

Wybierając fason firany warto kierować się charakterem pomieszczenia – firany do salonu powinny odpowiadać stylistyce pokoju. Jeśli dominują w nim określone barwy, można poszukać firan z motywem w tym samym kolorze lub jego jaśniejszym bądź ciemniejszym odcieniu. Jeśli pokój jest utrzymany w nowoczesnym stylu, lepiej kupić firanki z woalu niż tradycyjne, żakardowe. Z kolei do wnętrz nawiązujących do rustykalnego wystroju będą pasować wszelkie falbany czy kokardki, które kłóciłyby się z nowoczesnym stylem.


next page next page close

Kupno firan w sieci

Firany do każdego wnętrza

Coraz więcej Polaków przyznaje się do regularnego korzystania z wirtualnych sklepów, decydując się przede wszystkim na asortyment z zakresu aranżacji wnętrz. W sieci uda nam się znaleźć wiele oryginalnych produktów, które są w stanie zaspokoić preferencje najbardziej wybrednego konsumenta. Warto zwrócić uwagę między innymi na salony zajmujące się sprzedażą firan. Z pomocą odpowiednio wybranych modeli uda nam się wyczarować niezwykle elegancką oprawę okna, która pozytywnie wpłynie na wystrój całego wnętrza. Należy podkreślić, że właśnie w sieci czeka na nas największy wybór firan, które różnią się między sobą pod kątem koloru, kształtu, długości czy dodatkowego wzornictwa. Warto zapoznać się z dostępnymi produktami, wybierając firany Rustyka, które momentalnie odmienią nawet najnudniejsze wnętrza. Internetowe sklepy z firanami zazwyczaj udostępniają swoje produkty, dzieląc je na przydatne działy. Dzięki temu potencjalny nabywca z łatwością może znaleźć dla siebie modele dostosowane do salonów, sypialni czy kuchni. Można także kierować się długością firan czy ich kolorystyką. Dobrze zaopatrzone sklepy często umożliwiają zastosowanie funkcjonalnych filtrów, dzięki którym uda nam się dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania. Za pomocą wyszukiwarki szybko natrafimy na najciekawsze fasony firan. Jeśli jednak nie będziemy mogli znaleźć konkretnego produktu, warto skontaktować się z konsultantem sklepu. Sprzedawca na pewno wesprze nas w szukaniu idealnych fasonów, prezentując swoje propozycje. Należy także zaznaczyć, że w sklepach internetowych można kupić firany w bardzo atrakcyjnych cenach. Nawet w przypadku produktów o wysokiej jakości, potencjalny konsument może liczyć na niskie koszty. Nic dziwnego, że tak wiele osób zamawia firany za pośrednictwem sieci.

Szeroki wybór, niskie ceny

Niekiedy nawet internetowe sklepy nie są w stanie spełnić naszych oczekiwań. Jeśli interesują nas firany o nietypowym kształcie lub niestandardowej kolorystyce, możemy mieć trudności w ich znalezieniu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi uszycia firan, zgodnie z naszymi indywidualnymi wymaganiami. Zazwyczaj jest to dobry wybór dla osób, które posiadają bardzo wysokie lub bardzo niskie mieszkanie, a dodatkowo zależy im na wysokiej estetyce oprawy okiennej. Niektórzy są w stanie stworzyć własny projekt, który następnie stanowi podstawę w szyciu firan. Na pewno dzięki temu można zapewnić sobie bardzo oryginalną, a zarazem unikalną oprawę okienną, która pod każdym kątem będzie dostosowana do naszych indywidualnych preferencji. Oczywiście należy podkreślić, że tego typu usługi są znacznie kosztowniejsze niż zakup gotowych modeli. Polacy coraz częściej rezygnują z zakupu firan w stacjonarnych punktach sprzedaży, stawiając na sklepy internetowe. Co więcej, ogromnym zainteresowaniem cieszą się także usługi szycia firan, pomimo znacznie wyższych kosztów. Warto zastanowić się, co w naszym przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem i na jakie efekty liczymy, biorąc pod uwagę zaaranżowaną przez nas oprawę okienną.

Więcej w sklepie Rustyka zajmującym się internetową sprzedażą firan.


next page next page close

Ściany i sufit w kuchni – jak je malować?

Ściany i sufit w kuchni – jak je malować?

Kiedy nadchodzi okres wakacyjny, dzieci wyjeżdżają na kolonie albo do dziadków, często bierzemy urlopy w pracy, aby odświeżyć lub wyremontować dom lub mieszkanie. Zabieramy się za to oczywiście pełni dobrych chęci i energii, wierząc, że tym razem obejdzie się bez nadmiernego bałaganu, pochlapanych farbą mebli i okien, ubrudzonych żyrandoli i lamp.

Odśwież ściany malowaniem

Zaczynamy oczywiście od doboru kolorystyki farb do wszystkich pomieszczeń, które zamierzamy odświeżyć – zmieniając je albo pozostawiając te same, aby jedynie troszkę odświeżyć wyblakły i wypłowiały przez słońce kolor. Dopiero potem powinien rozpocząć się ten trudniejszy etap prac, czyli malowanie. Zaczynamy oczywiście od pomalowania wszystkich sufitów, czyli jednej z najtrudniejszych części całego remontu.

Należy przed tym starannie przygotować każde pomieszczenie, czyli powynosić z niego przedmioty i meble, których nie chcemy zabrudzić kapiącą farbą lub ewentualnie dokładnie i szczelnie poprzykrywać folią malarską te wszystkie elementy, których nie możemy przenieść gdzieś indziej. Potem na podłogi zagrożone zachlapaniem, rozkładamy gazety lub folie, a także zabezpieczamy taśmą wszelkie listwy i kontakty. Aby stłumić mogące się potem pojawić refleksy światła, do pomalowania sufitu należy wybrać farby matowe. A w celu zmniejszenia połyskliwości malowanego sufitu, do wykonania tej pracy wybierz wałek z długim włosiem – radzi nam firma Prace Wykończeniowe 24 – wykonująca malowanie i remonty.

Tak przygotowani, możemy zabrać się do pracy. Malowanie sufitu rozpoczynamy od okna, a jeśli w pokoju znajduje się więcej niż jedno okno, należy rozpocząć od tego, przez które do pomieszczenia dostaje się najwięcej światła. Pierwszą warstwę farby należy nałożyć równolegle do okna, od którego rozpoczynamy. Natomiast druga warstwę należy nałożyć w sposób prostopadły do tego samego okna.

Chcąc zrobić połączenie między ścina a sufitem, należy zastosować taśmę malarską albo wałka do odcinania w narożach. Warto pamiętać, aby zarwać ja wcześniej, zanim farba całkowicie wyschnie, ponieważ potem możemy usunąć ją wraz z kawałkiem farby powodując nierówności.

Jeśli chcemy optycznie podnieść sufit, należy podczas malowania, użyć białej farby albo innej równie jasnej. A kiedy chcemy go obniżyć, do jego pomalowania należy użyć raczej ciemnych kolorów i w trakcie pracy, pomalować również pasek górnej części ściany.

Stosując się do powyższych wskazówek w łatwy i dość szybki sposób poradzimy sobie z pomalowaniem sufitów i będziemy mogli przejść do dalszych, nieco prostszych etapów remontu.

Jak pomalować ściany w kuchni?

Odwiedzając wszystkich znajomych lub przyjaciół, bardzo lubimy przesiadywać z nimi w miejscu będącym sercem całego domu, czyli kuchni. Zazwyczaj to właśnie tam, przy gorącej, parującej kawie oraz słodkich ciasteczkach wypływa na wierzch wiele głęboko skrywanych sekretów i tajemnic, które powierzmy najbliższym na osobom.

To właśnie w kuchni dzielimy się z rodziną swymi radościami, osiągnięciami i malutkimi smuteczkami. Przy kuchennym stole mają miejsce poważne rozmowy oraz lekkie, niewinne pogaduchy i przekomarzania. Dlatego właśnie to pomieszczenie, będące dumą każdej pani domu, powinno być urządzone w taki sposób, aby każdy kto się tam pojawi, poczuł niepowtarzalną domowa atmosferę i aby wszyscy domownicy, a także przybyli goście, chcieli tam spędzać czas i z radością przebywać każdego dnia, nie tylko podczas wspólnych posiłków. Więc powinno stamtąd bić niepowtarzalne ciepło.

Kuchnia to również miejsce, gdzie przyrządza się posiłki, a także często, wspólni je spożywa. A więc powinna być urządzona w taki sposób, żeby sprawiała wrażenie ciągle czystej, nawet pomimo panującego tam nieporządku podczas przyrządzania różnych potraw. Dlatego warto wcześniej, poza odpowiednim, praktycznym ułożeniem mebli i sprzętu AGD, pomyśleć nad kolorem ścian.

Malowanie pędzlem
Uniwersalną barwą jest klasyczna i wiecznie modna biel, jednak jest to kolor, który dosyć często trzeba odświeżać, ponieważ nawet najuważniejsza pani domu nie zapobiegnie przypadkowemu zachlapaniu ścian, albo pobrudzeniu ich przez nieposłusznego malucha. Dlatego idealnym rozwiązaniem podczas remontu tego pomieszczenia będzie położeni płytek w miejscach szczególnie narażonych na zachlapania i pobrudzenia.

W ostatnim czasie niezwykle modne stało się malowanie ścian kuchennych w kolorach wyrazistych, ciepłych i jaskrawych, które nadadzą pomieszczeniu niezwykłego charakteru i sprawią, że każdy chętnie tam zasiądzie do porannego śniadania. Przeważnie są to soczyste pomarańcze, kojarzące się z świeżością i ciepłem albo gorące czerwienie dodające pomieszczeniu charakteru i przytulności. Niektórzy preferują ściany we wszelkich odcieniach zieleni i brązu sprawiające, że czuje się w tym miejscu specyficzną, swojską atmosferę, a także niezwykle uspokajające i relaksujące.


next page next page close

Kuchnia na poziomie – jak dobrać blat?

Kuchnia na poziomie – jak dobrać blat?

Czego może brakować w Twojej kuchni?

Wielu ludzi marzy o tym, by ich dom był prawdziwie pięknym miejscem, gdzie estetyka każdego wnętrza miesza się z rodzinną atmosferą, która jest stwarzana przez każdego człowieka przebywającego pod wspólnym dachem. Niezależnie od tego, jaki posiadamy metraż, na pewno istnieją sposoby na to, by pozytywnie odmienić wizerunek naszych czterech kątów. Trzeba jednak wiedzieć, ja to zrobić i nieustannie dążyć do uzyskania efektu, o który nam chodziło. Sekret tkwi przede wszystkim w zaznajamianiu się z najnowszymi trendami ze świata dekoratorów wnętrz, którzy wiedzą, co z czym łączyć, a czego unikać, by efekt końcowy był olśniewający. Jeśli jesteśmy zaś wielbicielami swoich własnych pomysłów, to metodą prób i błędów także powinno nam się udać uzyskanie dobrego rezultatu. Osiągnięcie jego wymagać będzie jednak trochę więcej czasu.

Wnętrze o jakim marzysz

Jeśli chcemy być na bieżąco z najnowszymi propozycjami ze świata kreatorów wnętrz, to dobrym pomysłem może okazać się zaprenumerowanie magazynu wnętrzarskiego. Ogrom inspiracji płynących z każdej strony zapewnią nam także profesjonalne strony internetowe, gdzie znaleźć można aranżacje pomieszczeń z całego świata. Bez względu na to, jaki sposób poszukiwania weny będziemy praktykować, na pewno okaże on się skuteczny. Nie poprzestańmy jednak na tym. Od czasu do czasu warto także udać się do sklepu z meblami i zobaczyć, co ciekawego można aktualnie kupić. Być może okaże się, iż nic nas nie zainteresuje, ale istnieje także prawdopodobieństwo, że już jedne zakupy wiązać będą się z nabyciem nowej eleganckiej kanapy do salonu, stylowego stołu bądź komody. Także przejrzenie najnowszych produktów AGD powinny zagościć w naszych planach.

Blaty kuchenne

A może właśnie blat?

Nie zapominajmy o tym, że urządzając swój dom musimy kierować się kwestią priorytetu. Nie da się chyba na raz zaprojektować wszystkich pomieszczeń. Najlepiej będzie, jeśli swoją przygodę z kreowaniem wnętrz rozpoczniemy od kuchni. Blat kuchenny w niebanalnym kolorze, nowa podłoga, fikuśny abażur na lampie to tylko niektóre z możliwości, na jakie być może się skusimy. Jeśli myślisz o tym, aby wyposażyć swoją kuchnię właśnie w blat wejdź tutaj aby zobaczyć jakiego rodzaju możesz zamówić blat – np. blat kamienny z marmuru. My uważamy, że to naprawdę świetna opcja./ Pamiętajmy, że kuchnia jest miejscem, które łączy ludzi, dlatego warto zainwestować nieco pieniędzy i serca w jej urządzenie. Na pewno nie pożałujemy godzin spędzonych na poszukiwaniu inspiracji do stworzenia miejsca, o jakim marzymy. W stylowej i pięknej kuchni poranna kawa będzie smakowała jeszcze lepiej.


next page next page close

Sprzątanie jesienią – twoja lista zadań

Sprzątanie jesienią – twoja lista zadań

Jesień nadeszła kilka tygodni temu. Obecnie jest w pełnej fazie rozkwitu i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się odwrócić. Maleje temperatura, liście spadają z drzew, około godziny 19 za oknem mamy już niemal zupełną ciemność. Ogarnia nas przygnębienie i niechęć do wielu zadań. Niestety jesienią także trzeba sobie zaplanować obowiązki, a jest ich więcej niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza wtedy kiedy mieszkamy w domku. Ktoś musi zająć się podwórkiem.

Sprzątanie podwórka – od czego zacząć?

Podwórko jesienią przysypywane jest przez cały czas spadające liście – ten stan trwa około miesiąca, a czasami nawet dwóch miesięcy, w zależności od temperatury na zewnątrz. Warto do ręki wziąć szerokie, drewniane grabie i regularnie zgarniać je na duże kupki, a następni upychać do plastikowych, biodegradowalnych worków, które następnie może zostawić przed domem, kiedy zaplanowany będzie termin ich odebrania przez służby porządkowe. Co ciekawe regularne zbieranie zeschniętych liści uniemożliwia stworzenie się mokrej papki po kilku godzinach intensywnego deszczu, dodatkowo zapobiega także niemożliwości dostania się do trawy resztek promieni słonecznych. Jeśli zatem zgrabimy liście nasza trawa będzie rosła ładna i zdrowa. Jesienią należy zadbać także o przycięcie krzaków, zwłaszcza tych, które wystają poza naszą posiadłość, bio odpady możemy włożyć do wspomnianych wcześniej worków lub wysuszyć je i użyć jako rozpałki następnej wiosny, gdy będziemy rozstawiać grill.

Jesienne sprzątanie ogrodu

Garaż, ogród, płot i dom – zadbaj o dokładne sprzątanie

Jesienią warto zadbać także o odpowiednie porządki i sprzątanie –  w komórce, w szopie, w garażu czy generalnie na podwórku. Warto wyrzucić wszystko, czego już nie potrzebujemy, lub zapytać bliskich sąsiadów czy czegoś nie potrzebują, być może jakiś sprzęt będzie miał drugie życie. Zanim nadchodząca zima pokryje wszystko to co znajduje się na podwórku, dobrze je poznosić wszystko do bezpiecznego, suchego miejsca, zaś to, czego nie można przenieść dobrze jest przykryć nieprzemakalną plandeką – szczelnie i dokładnie. Mowa tutaj na przykład o nieużywanym pojeździe, drewnie opałowym lub meblami ogrodowymi z drewna. Jeśli drewno nadmiernie nasiąknie wodą, które następnie zamarznie, a później będzie pękać ryzykuje zniszczenie drewna. Warto zadbać także o oczyszczenie płotów, bram, należy zdjąć wszelkie chaszcze ze ścian domów oraz wyplewić krzaki. Dobrze jest również zadbać o to, aby zabezpieczyć odpowiednio nasze rośliny przed nadchodzącymi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.


next page next page close

Jak wyczyścić dywan?

Jak wyczyścić dywan?

Pielęgnacja dywanu może się nam kojarzyć przede wszystkim z trzepaniem go na podwórku w tumanach kurzu. Cóż, z pewnością to nie zaszkodzi jednak co począć kiedy mamy do czynienia z uporczywą plamą. Zanim oddamy dywan do profesjonalnej pralni dywanów Dywilan zastanówmy się czy nie będziemy w stanie samodzielnie poddać go czyszczeniu. Dzięki temu oszczędzimy przede wszystkim pieniądze. Dlatego też prezentujemy rady dla tych których dywan się zabrudził.

Kiedy poplamimy dywan…

Najważniejsza okazuje się tutaj szybko reakcja. Jeśli wylaliśmy na dywan powiedzmy czerwone wino to oczywiste jest, że bez natychmiastowej interwencji nasz dywan może na stałe się zafarbować a tego byśmy nie chcieli. Zanim plama zaschnie powinniśmy namoczyć ją w ciepłej wodzie z mydłem albo innym detergentem. Zyskamy tym cenny czas i spowodujemy, że plama nie będzie mogła wsiąknąć na dobre.

czyszczenie_dywanu

Dywan to produkt wciąż modny

Kolejnym aspektem jest wybór odpowiedniego odplamiacza. Oczywiście nie używamy tutaj środków nie przeznaczonych do tego typu powierzchni. Moglibyśmy tym szybko zniszczyć wrażliwe włókna dywany. Nie trzemy na siłę a wybieramy bardziej inteligentną opcję. Kupujemy w sklepie specjalny środek do czyszczenia dywanów – najczęściej w formie proszku – i posypujemy nim dywan. Następnie odkurzamy i powinno być po kłopocie. Oczywiście przy założeniu, że nasza plama jest z gatunku tych mniej odpornych. Niekiedy nie obejdzie się jednak bez wizyty w profesjonalnej pralni. Kiedy okaże się, że z naszym dywanem nic nie da się zrobić wtedy warto wymienić dywan na nowy. Na stronie http://dywanyluszczow.eu/ z pewnością znajdziemy jakiś ciekawy model, który zarówno pod względem kolorystyki jak i kształtu spełni nasze oczekiwania.


next page

Rodzaje przydomowych oczyszczlni

Przydomowe oczyszczalnie ścieków stały się w ostatnich latach doskonałą alternatywą dla...
article post

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto?

Nowo urządzane, czy też remontowane – świeże, idealnie zaprojektowane wnętrze to coś, o...
article post

Czym się kierować przy wyborze sadzonek truskawek?

Producenci truskawek w Polsce W dzisiejszych czasach mamy okazję dostać najwyższej klasy...
article post

Meble kuchenne – jak je dopasować

Wbrew pozorom, meble kuchenne są jednymi z najważniejszych elementów znajdujących się w...
article post

Zakup szybkowaru

Czym jest szybkowar? Jest to urządzenie kuchenne, dzięki któremu możemy w sposób bardzo...
article post

Projektowanie wnętrz – w domu, biurze i nie tylko

Praca, jaką wykonuje projektant wnętrz, pozwala przygotować zarówno wnętrza mieszkalne,...
article post

Obrazy do salonu – od czego jest uzależniony nasz wybór?

Wybór obrazu do salonu nie powinien być trudny. Zwłaszcza, jeżeli mamy pomysł....
article post

Czy warto kupić Eurofirany?

Nasze mieszkanie czy też nasz dom jest dla nas pewnego rodzaju azylem i schronieniem....
article post

Kiedy przychodzi pora na remont?

Często zastanawiamy się kiedy nadejdzie ten moment, w którym będziemy musieli zrobić...
article post

W jaki sposób zasłaniać okna przed słońcem

Już niedługo nadejdzie długo oczekiwana wiosna, a zaraz po niej – miejmy nadzieję...
article post

Czy warto kupować firany gotowe?

Czym różnią się firany gotowe od wszystkich innych firan? Przede wszystkim tym, że ich...
article post

Kupno firan w sieci

Firany do każdego wnętrza Coraz więcej Polaków przyznaje się do regularnego korzystania...
article post

Ściany i sufit w kuchni – jak je malować?

Kiedy nadchodzi okres wakacyjny, dzieci wyjeżdżają na kolonie albo do dziadków, często...
article post

Kuchnia na poziomie – jak dobrać blat?

Czego może brakować w Twojej kuchni? Wielu ludzi marzy o tym, by ich dom był prawdziwie...
article post

Sprzątanie jesienią – twoja lista zadań

Jesień nadeszła kilka tygodni temu. Obecnie jest w pełnej fazie rozkwitu i nic nie...
article post

Jak wyczyścić dywan?

Pielęgnacja dywanu może się nam kojarzyć przede wszystkim z trzepaniem go na podwórku w...
article post