rss search

next page next page close

Gdzie najlepiej sprawdzi się garaż blaszany

Gdzie najlepiej sprawdzi się garaż blaszany

Garaż blaszany to jedno z tańszych i wygodniejszych rozwiązań przechowywania samochodu i innych pojazdów oraz narzędzi, którą coraz częściej wybierają nie tylko firmy budowlane, ale i prywatni właściciele pojazdów. Postawienie garażu blaszanego, w przeciwieństwie do tych drewnianych i murowanych, jest znacznie łatwiejsze, szybsze i tańsze, co oczywiście jawi się jako największa zaleta blaszaków. Wiele osób zdaje się jednak widzieć w garażach blaszanych wyłącznie wady, postrzegając blaszaki jako tymczasowe rozwiązania, które nie są opłacalne z perspektywy czasu. Pragnąc złamać ten stereotyp podpowiadamy więc gdzie najlepiej sprawdzi się garaż blaszany.

Garaż blaszany w mieście

Posiadanie samochodu w mieście to często najwygodniejsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie mobilność. Niestety, ze względu na to, że coraz więcej osób posiada nie jeden, a kilka pojazdów, parkowanie samochodu pod blokiem może okazać się niezwykle utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Co więcej, właściciele samochodów parkowanych wyłącznie na parkingach niezadaszonych szybko zauważają, że samochody właścicieli garaży są znacznie mniej zniszczone przez warunki atmosferyczne. Wiele miast i spółdzielni mieszkaniowych decyduje się dziś na wykupienie działek zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach i przeznaczenie ich właśnie pod garaże. Osoby, które zdecydują się na wybór blaszanego garażu będą mogły w końcu odetchnąć z ulgą i nie martwić się o miejsce parkingowe oraz pokonywanie korków w szczycie miejskiego ruchu. Zostaw samochód w garażu w strefie podmiejskiej i przesiądź się na rower lub komunikację miejską. To ulga czasowa dla ciebie i mniejsza szkoda dla środowiska.

Garaż blaszany przy domu

Choć właściciele domków jednorodzinnych często decydują się na postawienie murowanego garażu jeszcze na etapie budowy domu, wiele starszych budynków nie zostało przemyślanych pod tym kątem. Z tego też powodu mieszkańcy domków jednorodzinnych muszą decydować się na zakupienie dodatkowej przestrzeni garażowej poza terenem własnej działki lub wygospodarowanie przestrzeni na postawienie nowego garażu przy domu. Tu garaże blaszane pokazują swoją pierwszą i podstawową zaletę, czyli niską cenę i łatwość montażu. Garaże murowane wymagają planów, ekspertyzy geodety i przede wszystkim zgody na budowę. Garaż blaszany możemy natomiast postawić jedynie powiadamiając o tym fakcie odpowiednie organy. Szybko, wygodnie i przede wszystkim skutecznie, bo nowoczesne garaże blaszane są znacznie bardziej wytrzymałe, niż jeszcze kilka lat temu.

Garaż blaszany na działkę

Czas wolny spędzony na działce, z dala od miejskiego zgiełku i szybkiego trybu życia jest najlepszym sposobem na relaks dla wielu mieszkańców miast. Ustawienie na niej blaszanego garażu będzie niezwykle dobrym rozwiązaniem, gdyż blaszak może tu służyć zarówno jako miejsce do pozostawienia samochodu, jak i pewnego rodzaju altanka do przechowywania wszelkich narzędzi i akcesoriów działkowych. Po raz kolejny blaszak okazuje się tu być tańszym niż murowana altanka rozwiązaniem, co dla wielu osób jest kwestią nadrzędną. Nowoczesne blaszaki mogą zostać wykonane z pokrytej specjalną okleiną blachy, która przypomina strukturę drewna. Wystarczy pomalować garaż na wybrany kolor i cieszyć się piękną, drewnianą altanką, która w rzeczywistości jest blaszanym garażem.

Garaż blaszany na budowę

Na koniec pozostawiliśmy najbardziej oczywiste rozwiązanie, czyli garaże blaszane wykorzystywane przez firmy budowlane podczas pracy. Dzięki możliwości łatwego montażu i demontażu, firmy budowlane często wykorzystują garaże blaszane jako formę przechowywania narzędzi i sprzętów, a jednocześnie parkowania samochodów wszędzie tam, gdzie aktualnie przyjdzie im pracować. Po zakończonych robotach wystarczy garaż zdemontować, a blachy przewieźć w kolejne miejsce.

Szeroka oferta garaży blaszanych znajduje się na stronie www.cgt.com.pl <<<


next page next page close

Usługi szklarskie – co można zamówić u szklarza?

Usługi szklarskie – co można zamówić u szklarza?

Szklarz jest osobą, która wykonuje precyzyjną obróbkę szkła. Jego zadaniem jest również konserwacja szklanych elementów, jakie znajdują się w naszym domu. Wiele jest przedmiotów, które szklarz może wykonać dla nas na zamówienie. Obecnie, popularność szklanych dodatków i akcentów, jakie znajdują się w naszych domach, są coraz bardziej popularne. Szkło, jako surowiec mocny i atrakcyjny wizualnie, jest dostępny praktycznie wszędzie. Wyroby ze szkła, takie jak drzwi, balustrady czy nawet panele szklane, będą się nie tylko dobrze prezentować, ale i sprawdzać w użytkowaniu.
W dzisiejszych czasach, szklane akcesoria do domu mogą być wykonane według ściśle określonej  wizji klienta. Możliwości, jakie zyskujemy dzięki umiejętnościom i kreatywnej wizji szklarzy, pozwalają nam uzyskać szczególnie charakterystyczne elementy wyposażenia domu. Wspomniane wyżej przedmioty szklane, wpasują się w nasze wnętrze, tym samym podkreślając styl, w jakim urządzony jest nasz dom.

Usługi szklarza

eleganckie zewnętrzne drzwi

Szklane drzwi doskonale sprawdzają się w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach: http://www.staglass.pl/.

Najbardziej popularne elementy wyposażenia każdego domu, to przede wszystkim drzwi. Każdy zakład szklarski jest w stanie wykonać dla nas konkretny rozmiar szklanych drzwi. Surowiec, jakim jest szkło, musi być wzmacniane i grube, by zapewnić bezpieczeństwo i wytrzymałość. W tym celu, zakład szklarski wykonuje różne rodzaje drzwi szklanych z wysokiej jakości szkła hartowanego. Szklane drzwi są atrakcyjne dla oka i świetnie przepuszczają światło do domu. Obecnie, na szklane drzwi w domu, decyduje się coraz większa ilość klientów. Często, drzwi takie są umieszczane na tarasie czy balkonie. Nie brakuje jednak klientów, którzy zamawiają drzwi szklane jako drzwi wejściowe.
Balustrady, które znajdują się na tarasach czy na balkonach, często są wykonywane ze szkła. Wytrzymały surowiec, który jest do tego gruby, zapewni nam nienaganną prezencję. Warto również dodać, że szklana balustrada jest niezwykle łatwa do czyszczenia. Wystarczy zastosować płyn do szyb, a wszystkie zabrudzenia znikną.
Panele szklane również należą do częstych zamówień w zakładach szklarskich. Nierzadko są one barwione lub żłobione, na zamówienie klienta. W większości przypadków, szklane panele montuje się w kuchniach i w salonach. Na panelach widnieją często wzory, dostarczone przez klienta lub zaproponowane przez zakład szklarski. Cechą szczególną paneli, zaraz po ich atrakcyjnym wyglądzie, jest łatwe utrzymanie ich w czystości.
Kabiny prysznicowe – jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki, dość często wykonywany jest ze szkła. Przyjemny wygląd ścianek szklanych prysznica oraz dodatkowe elementy w postaci żłobień lub wzorów, umilą nam każdy prysznic.

Dlaczego warto zamawiać szklane akcesoria do domu?

Usługi, jakie może wykonać dla nas szklarz lub cały warsztat szklarski, są bardzo różnorodne. Wszystkie wymienione powyżej akcesoria dla domu, mogą mieć dodatkowe elementy w postaci wzorów, żłobień, kalkomanii oraz grawerów. Każdy z nas, kto aktualnie buduje lub remontuje/ odświeża swoje mieszkanie, może zaopatrzyć się w nowe, szklane drzwi, oryginalną balustradę na balkonie oraz w wiele innych, ciekawych usług.
Atrakcyjny wygląd wszystkich elementów, jakie znajdują się w naszym domu, musi łączyć się z ich funkcjonalnością. Szkło, wbrew pozorom, jest surowcem niezwykle wytrzymałym, jak na domowe warunki i wykonywane w nim prace. Twarde i grube, niekiedy hartowane szkło, zdecydowanie ozdobi nasz dom lub mieszkanie, nadając mu stylu. Elementy ze szkła są także użytkowe i wytrzymują wiele lat, przez co nawet wysokie ceny niektórych elementów zwrócą się nam po latach stosowania szklanych akcesoriów.


next page next page close

Co należy wiedzieć przed remontem?

Co należy wiedzieć przed remontem?

Gdy już podejmiemy decyzję o przeprowadzeniu remontu w naszym domu, musimy zmierzyć się z podjęciem bardzo istotnej decyzji: przeprowadzamy remont samodzielnie, czy zlecamy go fachowcom? Nie da się ukryć, że samodzielnie przeprowadzony remont na pewno będzie nas napawać dumą, jednak gdy nie znamy się zbyt dobrze (albo w ogóle) na budowlance, warto jednak remont zlecić specjalistom. Czym kierować się przy podjęciu takiej decyzji? (więcej…)


next page next page close

Płyta fundamentowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Płyta fundamentowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Tradycyjny, kopany fundament jest najpopularniejszym rodzajem stawianych fundamentów w Polsce. Płyta fundamentowa, mimo, że stosowana coraz częściej, wciąż jest swego rodzaju nowością. Ogólnie uznaje się, że płyty fundamentowe są droższe i bardziej skomplikowane w wykonaniu, jednak w większości przypadków nie jest to prawda. W krajach skandynawskich oraz w Niemczech stawianie domów na płytach fudamentowych zamiast na fundamentach kopanych jest bardzo powszechne i nie wzbudza większych sensacji.

Płyta fundamentowa – do kogo się zgłosić?

Komu można zalecić stawianie domu na płycie fundamentowej? Z pewnością osobom, którym zależy na czasie i jak najszybciej chciałby zacząć budowę swojego domu. Skąd ta oszczędność czasu? Otóż decydując się na płytę fundamentową, w przeciwieństwie do fundamentów kopanych, o wiele mniej czasu poświęca się na prace związane z wykopami. Jest to spowodowane tym, że dla płyt fundamentowych (przyrównując do fundamentów kopanych) potrzeba o wiele płytszych wykopów, sięgających zazwyczaj około dwudziestu centymetrów. Oczywiście, tak jak w przypadku tradycyjnego fundamentu grunt trzeba odpowiednio przygotować, to jest znieść jego górną warstwę (tak zwany humus). Trzeba też sprawdzić, czy pod humusem nie znajduje się przypadkiem glina tudzież iły. Gdy się znajdują, należy jeszcze położyć na przykład zagęszczony piasek o grubości co najmniej 15 centymetrów. Gdy grunt jest niewysadzinowy, płytę można wylewać od razu. Jednak jeżeli jest wysadzinowy, będzie wymagał  pewnej ilości przygotowań.

Płyta a osadzanie budynku

W Polsce konieczne jest, by osadzać fundament budynku na poziomie minimum pięćdziesięciu centymetrów pod poziomem gruntu i to tylko w przypadku, gdy mamy do czynienia z gruntem niewysadzinowym. Dzięki takiemu płytkiemu położeniu płyt fundamentowych, wylany beton szybko się wiąże i już w ciągu paru kolejnych dni możliwe jest wznoszenie ścian. W ciągu tygodnia już w stu procentach można przejść do pozostałych robót budowlanych. Płyta fundamentowa ma też taką przewagę, której brakuje tradycyjnym fundamentom kopanym – można do niej podłączyć ogrzewanie i włączyć je już w trakcie budowy, co pozwoli na szybsze schnięcie ścian, tynków, i wszelkich innych elementów, co ogólnie przyśpieszy proces budowy i pozwoli oddać szybciej dom do użytku.

Reasumując, położenie płyty fundamentowej składa się z następujących etapów: konieczne jest usunięcie zalegającej warstwy humusu (górnej części gruntu), następnie trzeba prawidłowo ułożyć, i ewenyualnie zagęścić warstwę drenażowo-fundamentową, która będzie znajdować się bezpośrednio pod płytą fundamentową. Potem należy wykonać specjalnie, indywidualnie zaprojektowaną płytę fundamentową, i jeżeli jest to przewidziane w planie budowy, system ogrzewania. Następnie powinno zająć się wyłożeniem instalacji przeciwwilgociowej i zapobiegającej utracie ciepła (termincznej) płyty fundamentowej. Największą  przewagą płyt fundamentowych nad tradycyjnymi fundamentami kopanymi jest to, że sprawdza się ona praktycznie na każdym gruncie.

Więcej na termico.info – stronie ww firmy zajmującej się właśnie tego typu realizacjami.


next page next page close

Jaką wybrać bramę garażową?

Jaką wybrać bramę garażową?

Własny garaż to bardzo ważne miejsce dla każdego kierowcy. Najlepiej, gdy jest połączony z domem, daje to szybki dostęp do samochodu. Budując dom warto, więc pokusić się o zaprojektowanie garażu. Jeżeli nie ma takiej możliwości po jakimś czasie można wybudować jego wolnostojącą odmianę. Auto stojące pod dachem dłużej zachowa idealny stan.

Z samym garażem nierozerwalnie łączą się dopasowane wrota. Brama to bardzo ważny element. Musi skutecznie powstrzymywać próby wtargnięcia do wnętrza, powinna też łatwo się otwierać. Jednakże przede wszystkim należy dostosować rodzaj bramy do wielkości podjazdu. Nie każdy rodzaj nada się tam gdzie miejsca jest niewiele.

Rodzaje bram

Bramy garażowe przyporządkowane są do czterech grup. Różnią się sposobem otwierania i zamykania. Grupy te to wrota segmentowe, rolowane, uchylne i rozwieralne. Przed wybraniem się do sklepu warto przybliżyć sobie każdy rodzaj.

 • Bramy Otwierane na bok lub do góry. Idealne do zastosowania na krótkich podjazdach. Rozwiążą problem bramy w garażach, które bezpośrednio graniczą z ulicą. Nadają się do montażu w ocieplanych pomieszczeniach z uwagi na dużą szczelność.
 • Bramy rolowane. Ich konstrukcja przywodzi na myśl rolety okienne. Do ich montażu nie trzeba posiadać obszernego garażu, nie zajmują dużo miejsca. Wyposażone w napęd elektryczny.
 • Bramy rozwieralne. Dwie części otwierają się na boki, wymagają posiadania dużego podjazdu. Nie we wszystkich produktach tego rodzaju można zamontować napęd elektryczny.
 • Bramy uchylne. Najczęściej spotykany rodzaj. Potrzebują dużo miejsca przed garażem z uwagi na sposób otwierania się. Dolna część bramy wychyla się na zewnątrz.

Jak dokonać wyboru?

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad kilkoma sprawami, które pomogą dopasować wrota.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze bramy garażowej jest wielkość podjazdu. Jeżeli jest duży i przestronny można użyć bramy uchylnej lub rozwieralnej. Gdy tego miejsca brakuje, lepiej postawić na modele rolowane albo segmentowe.

bramy garażoweLiczy się też to czy garaż jest ogrzewany czy nie. Jeżeli jest połączony z domem i ogrzewany, najlepszym rozwiązaniem jest brama segmentowa z dodatkowym ociepleniem. Taki wybór przyniesie spore oszczędności na ogrzewaniu.

Wytrzymałość bramy to sprawa priorytetowa. Dlatego też warto kupić produkt renomowanego producenta. Daje to wysoką, jakość oraz profesjonalny serwis w razie awarii. Niska cena nie zawsze daje pewność trwałości.

Nie należy też zapominać o estetyce. Wrota dopasowane do wyglądu budynku przełożą się na spójny wygląd budynku.

Dopasowany zakup                                    

Do wyboru są cztery rodzaje bram garażowych, segmentowe, uchylne, rozwieralne i rolowane. Kupując dany model należy dopasować go do wielkości podjazdu, warto korzystać ze wsparcia doświadczonych specjalistów np. ze z tej firmy. Tylko wtedy brama będzie dobrze spełniała swoje zadania.

 


next page next page close

Czy warto inwestować w kotwy chemiczne?

Czy warto inwestować w kotwy chemiczne?

W pracach budowlanych, takich jak remont mieszkania lub budowa domu potrzebnych jest wiele rozmaitych akcesoriów. Podstawa to oczywiście materiały jak cegły, zaprawy, płyty gipsowe i wiele innych. Niezbędne są też takie rzeczy jak wiertarki, piły, młotki, ale też kotwy.

Często używane są ich mechaniczne odmiany. Nie zawsze jednak mogą zostać bezpiecznie użyte. W takich wypadkach lepiej sięgnąć po kotwy chemiczne. Wykazują się trwałością i wygodą w użyciu. Działają też na zupełnie innej zasadzie niż tradycyjne kołki rozporowe.

Jak działa kotwa chemiczna?

kotwa chemicznaFunkcjonowanie kotew mechanicznych opiera o działanie siły rozporowej. Powstaje ona po umieszczeniu elementu w otworze. Ta metoda wytwarza w podłożu napięcie, które nie zawsze jest mile widziane i może prowadzić do pęknięć. W przypadku kotwy chemicznej takie zagrożenie nie występuje. Wykorzystuje ona, bowiem siłę adhezji, powstałą poprzez zmieszanie ze sobą dwóch substancji, żywicy i utwardzacza. Żywica wywiera wpływ na łącznik i podłoże. W momencie zaschnięcia kleju, połączenie staje się trwałe.

Kotwy chemiczne sprzedawane są w pojemnikach wyposażonych w dozownik, zatem można je bardzo łatwo rozprowadzać.  Wystarczy tylko wstrzyknąć zawartość do wcześniej przygotowanego otworu. Otwór powinien być dokładnie wyczyszczony z pyłu by nie osłabiać połączenia. W momencie, gdy klej uzyska jednolity kolor, kotwienie staje się zakończone.

Zastosowania kotwy chemicznej

Kotwy chemiczne stosowane są do mocowań w różnych podłożach. Między innymi:

 • Pełne mocne podłoża betonowe,
 • Pełne słabe podłoża jak cegła oraz beton komórkowy,
 • Podłoża ułożone z pustaków lub też cegły dziurawki.

Kotwy chemiczne bardzo chętnie stosowane są podczas remontów, gdy podłoże jest zniszczone. Mogą być też stosowane na słabych powierzchniach o znacznie zmniejszonej stabilności. Spełnią swoje zadania blisko krawędzi podłoża, w miejscach gdzie zastosowanie tradycyjnych kołków spowoduje pęknięcia lub pokruszenia.

Kotwy chemiczne pozwalają na montowanie stalowych konstrukcji słupów, barier ochronnych, maszyn i urządzeń. Są niezwykle trwałe i zapewniają izolację w miejscach gdzie należy chronić podłoże przed dostaniem się wilgoci. Pozwalają na zachowanie szczelności w wyniku sklejania uszkodzonych podczas wiercenia warstw izolacyjnych.

Doskonałe rozwiązanie

W takich pracach jak budowa domu czy też remont mieszkania z całą pewnością pojawi się konieczność kotwienia jakiegoś elementu. Niestety nie zawsze będzie możliwe wykorzystanie kotwy mechanicznej. W niektórych miejscach siły rozporowe mogą przynieść więcej strat niż zysków.

W takich sytuacjach warto sięgnąć po kotwy chemiczne (można sprawdzić te produkty pod adresem: prien.com.pl). Zdecydowanie są trwałe i posiadają wiele cennych zastosowań. Idealnie nadają się do stosowania na zniszczonych podłożach o zmniejszonej stabilności. W pobliżu krawędzi powierzchni ich użycie nie doprowadzi do pęknięć. Ważną zaletą jest izolowanie wilgoci przed wniknięciem do wnętrza otworu.


next page next page close

Rodzaje krawężników oraz ich zastosowanie

Rodzaje krawężników oraz ich zastosowanie

Budowa drogi to poważna inwestycja. Składa się na nią wiele czynników, które muszą doskonale ze sobą współgrać. Proces powstawania drogi to kilka ważnych etapów. Rozpoczyna się od wyrównania i ustabilizowania terenu. (więcej…)


next page next page close

Jak dzielą się rodzaje systemów alarmowych?

Jak dzielą się rodzaje systemów alarmowych?

1.Podział na typy zagrożeń i bezpieczeństwo

Zakładanie systemu alarmowego stosuje się przeciwko zagrożeniem najbardziej powszechnym – przed włamaniem i kradzieżą, albo przed napadem. Istnieje alarm równie popularny – alarm przeciwpożarowy. Natomiast, tak zwana ochrona peryferyjna dotyczy naszej własnej posiadłości, w której mieszkamy. Istnieją trzy rodzaje ochrony. Pierwszym z nich jest właśnie ochrona peryferyjna. Ten rodzaj ochrony polega na zamontowaniu alarmu  w miejscu zewnętrznym budynku, najczęściej wzdłuż ogrodzenia. Natomiast ochrona zewnętrzna – jest to alarm znajdujący się wokół budynku lub posiadłości. Zazwyczaj ten typ alarmu jest rozmieszczany gęściej. Ostatnim rodzajem alarmów jest ten znajdujący się w środku gmachu, budynku czy posiadłości.

2.Klasyfikacja systemów

Istnieją różne klasy systemów alarmowych. Opierają się one na wielkości danego zagrożenia. Pierwszą z nich jest system alarmowy stworzony dla miejsc, w których nie odbędą się większe szkody. Jest tak zwane małe ryzyko szkód. Takimi miejscami są domy jednorodzinne. Następnym rodzajem alarmu jest ten używany przez osoby posiadające sklepy, właścicieli galerii handlowych, kancelarii, poczty, czy przez bogatych właścicieli wielkich i pokaźnych domów. Ten rodzaj alarmu nazywa się alarmem o średnim ryzyku szkód. Trzeci rodzaj alarmu tyczy się wielkich obiektów sakralnych, sklepów z drogą biżuterią, wielkich muzeów czy ważnych archiwum. W takich miejscach już mamy do czynienia z dużym ryzykiem szkód. Czwartym rodzajem systemu alarmowego, na który zwraca się szczególną uwagę jest ochrona przede wszystkim wszelkiego rodzaju miejsc takich jak bardzo duże banki i ich skarbce, fabryki produkujące pieniądze, mennice.

3.Jakie urządzenia są potrzebne w zależności od zagrożenia?

Istnieją cztery klasy które dopasowywane są do rodzaju możliwego zagrożenia. Pierwszą z nich jest ochrona należąca do najpopularniejszych – ta, która jest odporna na wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Drugim, bardziej zaawansowanym rodzajem urządzeń alarmowych jest klasa ochrony standardowej. W tym przypadku używane są czujki przeciwwłamaniowe lepszej jakości. Następne urządzenia stosowane w ważnych miejscach są dobrane bardziej precyzyjnie i profesjonalnie. Jeszcze lepszej jakości czujki posiadające znacznie większe zalety są montowane w ważnych miejscach publicznych. Czujniki mają zaawansowane funkcje i są lepiej dopracowane. Natomiast ochrona specjalna posiada wszystkie funkcje wzmocnione w celu jak najwyższej ochrony ważnych obiektów.

4.Rodzaje czujek i ich charakteryzacja

Czujniki podczerwieni – ‘’wyczuwają’’ one zmienność cieplną bliskiego otoczenia.
Czujki mikrofalowe ruchu – mogą one przenikać przez wiele różnych materiałów, na przykład plastik lub cienka ściana.
Czujki magnetyczne (kontaktrony) są stworzone z myślą o zapewnieniu ochrony na drzwiach i oknach.
Wszystkie rodzaje czujek są potrzebne w przypadku ochrony gmachu służącego dobru publicznemu.


next page next page close

Kiedy zwrócić się do hydraulika?

Kiedy zwrócić się do hydraulika?

Prawidłowe zamontowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej ma ogromne znaczenie. Nie tylko w domach i budynkach mieszkalnych. Każda firma produkcyjna, biuro, lokal handlowo-usługowy potrzebuje takiej instalacji. We wszystkich podanych miejscach mogą wystąpić różne awarie, pęknięcia i zatkania rur, uszkodzenia sanitariatów. Możliwych usterek jest wiele, usuwanie ich na własną rękę może przynieść więcej strat niż korzyści. Dlatego też warto współpracować z wykwalifikowanymi hydraulikami. Tylko oni będą w stanie prawidłowo przeprowadzić montaż jak i dbać o stan instalacji poprzez okresowe przeglądy. W jaki sposób rozpoznać profesjonalnego hydraulika?

Na co zwracać uwagę?

Wykwalifikowany hydraulik powinien ukończyć szkołę zawodową przygotowującą do pracy w zawodzie. Odpowiednie kwalifikacje odnajdziemy tylko u takiego specjalisty. Dzięki temu wie wszystko o sposobie zachowania się płynów i gazów, a jest to bardzo ważna wiedza. Ważne w tym zawodzie jest również doświadczenie. Praktyka zawodowa wykorzystująca wiedzę nabytą w szkole pozwala hydraulikowi dowiedzieć się, jakie działania powinien podjąć w każdej sytuacji. Kilkuletnia praca w zawodzie oraz ukończona odpowiednia daje gwarancję, usług na najwyższym poziomie. Warto teraz konkretnie opisać, czym właściwie zajmuje się hydraulik. Do jego zadań zalicza się przede wszystkim instalowanie, naprawa i konserwacja instalacji hydraulicznych. Należy do nich kanalizacja, centralne ogrzewania i instalacja wodociągowa. Istotną częścią pracy hydraulika jest likwidowanie wszelkiego rodzaju awarii instalacji, lecz to nie jedyne jego zadania. Zajmuje się też montażem hydrauliki w nowych budynkach mieszkalnych. Zajmuje się również regularnymi przeglądami.

Szeroki wachlarz usług

Hydraulik posiada bogatą ofertę usług. Najlepiej będzie podzielić ją na trzy podstawowe gałęzie. Pierwsza z nich to naprawa i konserwacja instalacji hydraulicznych:

 • Wymiana pękniętych rur wodnych i kanalizacyjnych;
 • Usuwanie wycieków w instalacji wodnej;
 • Wymiana, montaż i naprawa: baterii, wężyków i syfonów;
 • Wymiana uszkodzonych urządzeń sanitarnych;

Kolejnym polem działania są instalacje wodno-kanalizacyjne, w tym między innymi:

 • Modernizacja, wymiana i budowa instalacji wodno-kanalizacyjnych;
 • Montaż pomp, hydroforów i wodomierzy;
 • Instalacja baterii wannowych, prysznicowych, umywalkowych i kuchennych;

Ostatnią, niemniej ważną dziedziną działań hydraulika jest instalacja centralnego ogrzewania:

 • Montaż instalacji C. O.
 • Podłączenie grzejników;
 • Montaż głowic termostatycznych;
 • Wymianę zaworów przy grzejnikach;
 • Odpowietrzenie i konserwację instalacji.

hydraulik

Pomoc w każdej chwili

W celu zamontowania konkretnej instalacji hydraulicznej najlepiej wynająć wykwalifikowanego specjalistę. Dobry hydraulik Kuntz z odpowiednim wykształceniem perfekcyjnie wykona swoje zadania. Oprócz montażu wykonuje również przeglądy i szybkie naprawy o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu instalacje wodno-kanalizacyjne w każdym domu czy firmie będą działały bez zarzutu.


next page next page close

Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną?

Zastanawiasz się pewnie skąd wziąć pieniądze na pokrycie wydatków związanych z budową domu? Jest kilka sposobów na ich zdobycie, a podstawowym jest przejrzenie szerokiej gamy ofert banków i decyzja na jeden z kredytów tam przedstawionych, m.in.: kredyt budowlany lub kredyt hipoteczny. Innym rozwiązaniem może okazać się dofinansowanie robót budowlanych, ale tylko dla obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów.

(więcej…)


next page next page close

Zalety dachów płaskich

Zalety dachów płaskich

Podejmując decyzję o budowie własnego domu musimy zacząć o kupna ładnej działki w dobrej okolicy. Jeżeli ten etap mamy już za sobą to czeka nas kolejne trudne wyzwanie, jakim jest wybór projektu domu. Mamy do dyspozycji tysiące gotowych projektów domów, odpowiadających różnym gustom, budżetom, rozmiarom działki. Wybór projektu musi być decyzją bardzo dobrze przemyślaną. Musimy zastanowić się czy chcemy domek parterowy, czy też przyda nam się jeszcze piętro, ile potrzebujemy pomieszczeń i jaki mam być ich rozkład, jak duży potrzebujemy garaż. Bardzo ważną sprawą przy wyborze projektu domu jest kształt i typ dachu.

Płaski dach znowu w modzie

Poza kryterium estetycznym trzeba pomyśleć też kosztach pokrycia dachowego i przystosowaniu kształtu dachu do warunków panujących w pobliżu działki, na której będzie postawiony dom. Jeżeli zdecydujemy się na projekt z mniej skomplikowanym dachem, z małą liczbą płaszczyzn, rzadszym występowaniem załamań połaci oraz ograniczeniem elementów ozdobnych to pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów budowy. Warto zastanowić się nad dachem płaskim. Dachy płaskie są mało widoczne, więc możemy je wykonać z mniej „dekoracyjnych” a przy tym dużo tańszych materiałów. Takie dachy są bezpieczne, jeżeli zachodzi potrzeba wejścia na nie, możemy poruszać się po nich bez żadnych zabezpieczeń, w razie potrzeby mamy bardzo ułatwiony dostęp na przykład do komina, do drobnych napraw, czyszczenia rynien i tym podobnych prac. Dachy płaskie coraz częściej pojawiają się w projektach architektów. Niesłusznie niektórzy inwestorzy uważają, że dachy płaskie to przeżytek lat 70. Dachy płaskie umożliwiają założenie tarasu, czy bardzo ostatnio modnego zielonego ogrodu. Na wykończenie tarasu na dachu można użyć prawie każdego materiału. Mogą to być zarówno klasyczne kafelki, żwirowa zasypka czy drewno.

krdach

Zaufaj polskiej technologii

Zielone ogrody na dachu poza walorami estetycznymi mają jeszcze niewątpliwą zaletę w postaci izolacji termicznej. Zimą zabezpieczają dom przed chłodem, a latem chronią od przegrzania pomieszczeń. Dach pokryty roślinnością wydziela dużo tlenu i redukuje ilość dwutlenku węgla, zapewnia oczyszczenie powietrza z pyłów, spalin czy kurzu. Rośliny powodują swoisty mikroklimat. Poza tym zielone dachy wchłaniają wodę z opadów atmosferycznych. Na płaskich dachach jest także możliwość założenia płytkiego zbiornika wodnego czy basenu. Jeżeli zdecydujemy się na zrobienie ogrodu na swoim dachu to w internecie można znaleźć doświadczone firmy wykonawcze i projektowe, które zajmują się dachami płaskimi. Świadczą profesjonalne usługi w zakresie wykonawstwa płaskich dachów, zajmują się izolacjami dachów, zakładaniem zielonych ogrodów i serwisowaniem dachów. Zakładają systemy drenażowe, systemy automatycznego nawadniania. Zajmą się nasadzeniem kwiatów a w przyszłości pomogą w pielęgnacji ogrodu. Technologia ogrodów dachowych w ostatnich latach bardzo intensywnie rozwija się a specjaliści szukają jak najlżejszych materiałów. Jeśli chodzi o roślinność to na dach nadają się zarówno byliny, krzewy iglaste jak i krzewy liściaste.

Wszystkie informacje zaczerpnięte zostały ze strony www.krdachsystem.pl <<


Gdzie najlepiej sprawdzi się garaż blaszany

Garaż blaszany to jedno z tańszych i wygodniejszych rozwiązań przechowywania samochodu i...
article post

Usługi szklarskie – co można zamówić u szklarza?

Szklarz jest osobą, która wykonuje precyzyjną obróbkę szkła. Jego zadaniem jest również...
article post

Co należy wiedzieć przed remontem?

Gdy już podejmiemy decyzję o przeprowadzeniu remontu w naszym domu, musimy zmierzyć się...
article post

Płyta fundamentowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Tradycyjny, kopany fundament jest najpopularniejszym rodzajem stawianych fundamentów w...
article post

Jaką wybrać bramę garażową?

Własny garaż to bardzo ważne miejsce dla każdego kierowcy. Najlepiej, gdy jest połączony...
article post

Czy warto inwestować w kotwy chemiczne?

W pracach budowlanych, takich jak remont mieszkania lub budowa domu potrzebnych jest...
article post

Rodzaje krawężników oraz ich zastosowanie

Budowa drogi to poważna inwestycja. Składa się na nią wiele czynników, które muszą...
article post

Jak dzielą się rodzaje systemów alarmowych?

1.Podział na typy zagrożeń i bezpieczeństwo Zakładanie systemu alarmowego stosuje się...
article post

Kiedy zwrócić się do hydraulika?

Prawidłowe zamontowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej ma ogromne znaczenie. Nie tylko...
article post

Jak wybrać firmę budowlaną?

Zastanawiasz się pewnie skąd wziąć pieniądze na pokrycie wydatków związanych z budową...
article post

Zalety dachów płaskich

Podejmując decyzję o budowie własnego domu musimy zacząć o kupna ładnej działki w dobrej...
article post