rss search

Jaki laptop warto kupić?

line Jaki laptop warto kupić?

Dobry laptop nie jest zły

Wybór laptopa to kłopot dla kogoś kto na sprzęcie komputerowym zjadł zęby a co dopiero dla osoby nie obeznanej w świecie sprzętu i podzespołów. Dlatego postaramy się nakreślić najważniejsze rzeczy jakie wpływają na jakość sprzętu. A są to:

  • Cena – a właściwie nie sama cena tylko relacja cena/jakość. Wysoka cena nie jest zał jeśli dostaniemy proporcjonalnie wydajny sprzęt.
  • Jakość wykonania – aspekt często pomijany jeśli chodzi o laptopy. A ma on zasadnicze znaczenie dla żywotności całej jednostki.
  • Wydajność – na nią składa się coś więcej niż tylko moc procesora. Mamy tu do czynienia z synergią wielu podzespołów przy czym panuje zasada: sprzęt jest tak silny jak jego najsłabsza część.
  • Grafika – zasadniczo to karta graficzna. Ma zasadnicze znaczenie w przypadku kiedy chcemy grać w gry na naszym sprzęcie.
  • Matryca – wbrew pozorom bardzo ważna część laptopa. Decyduje w dużej mierze o jakości wyświetlanego obrazu. Najlepsza będzie matowa FullHD.
  • Dysk – tutaj zdecydowanie górują nad innymi rodzajami dyski SSD – są droższe ale znacznie szybsze niż klasyczne dyski. Opłaca się dopłacić.
  • Dźwięk – składa się na niego zarówno karta dźwiękowa jak i głośniki. Ten element nie jest akurat tak ważny dla działania naszego laptopa ale z pewnością opłaca się mieć dobrej klasy i czysty dźwięk.
  • Inne czynniki – niekoniecznie odnoszące się do sprzętu. Takie jak na przykład gwarancja, serwis, możliwość rozbudowy i inne.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To najważniejsze czynniki jakie powinny być uwzględniane przy podejmowaniu decyzji o zakupie laptopa. Oczywiście w zależności od przeznaczenia mogą się one od siebie różnić jednak kilka z nich pozostaje niezmiennie ważnych. Dlatego opłaca się wybierać sprzęt o dobrych parametrach jednak wartych swojej ceny. Przykładem takich komputerów może być firma Hewlett-Packard, która od lat jest uznawana za jednego z najlepszych producentów laptopów.