rss search

Jaką wybrać bramę garażową?

line Jaką wybrać bramę garażową?

Własny garaż to bardzo ważne miejsce dla każdego kierowcy. Najlepiej, gdy jest połączony z domem, daje to szybki dostęp do samochodu. Budując dom warto, więc pokusić się o zaprojektowanie garażu. Jeżeli nie ma takiej możliwości po jakimś czasie można wybudować jego wolnostojącą odmianę. Auto stojące pod dachem dłużej zachowa idealny stan.

Z samym garażem nierozerwalnie łączą się dopasowane wrota. Brama to bardzo ważny element. Musi skutecznie powstrzymywać próby wtargnięcia do wnętrza, powinna też łatwo się otwierać. Jednakże przede wszystkim należy dostosować rodzaj bramy do wielkości podjazdu. Nie każdy rodzaj nada się tam gdzie miejsca jest niewiele.

Rodzaje bram

Bramy garażowe przyporządkowane są do czterech grup. Różnią się sposobem otwierania i zamykania. Grupy te to wrota segmentowe, rolowane, uchylne i rozwieralne. Przed wybraniem się do sklepu warto przybliżyć sobie każdy rodzaj.

  • Bramy Otwierane na bok lub do góry. Idealne do zastosowania na krótkich podjazdach. Rozwiążą problem bramy w garażach, które bezpośrednio graniczą z ulicą. Nadają się do montażu w ocieplanych pomieszczeniach z uwagi na dużą szczelność.
  • Bramy rolowane. Ich konstrukcja przywodzi na myśl rolety okienne. Do ich montażu nie trzeba posiadać obszernego garażu, nie zajmują dużo miejsca. Wyposażone w napęd elektryczny.
  • Bramy rozwieralne. Dwie części otwierają się na boki, wymagają posiadania dużego podjazdu. Nie we wszystkich produktach tego rodzaju można zamontować napęd elektryczny.
  • Bramy uchylne. Najczęściej spotykany rodzaj. Potrzebują dużo miejsca przed garażem z uwagi na sposób otwierania się. Dolna część bramy wychyla się na zewnątrz.

Jak dokonać wyboru?

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad kilkoma sprawami, które pomogą dopasować wrota.

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze bramy garażowej jest wielkość podjazdu. Jeżeli jest duży i przestronny można użyć bramy uchylnej lub rozwieralnej. Gdy tego miejsca brakuje, lepiej postawić na modele rolowane albo segmentowe.

bramy garażoweLiczy się też to czy garaż jest ogrzewany czy nie. Jeżeli jest połączony z domem i ogrzewany, najlepszym rozwiązaniem jest brama segmentowa z dodatkowym ociepleniem. Taki wybór przyniesie spore oszczędności na ogrzewaniu.

Wytrzymałość bramy to sprawa priorytetowa. Dlatego też warto kupić produkt renomowanego producenta. Daje to wysoką, jakość oraz profesjonalny serwis w razie awarii. Niska cena nie zawsze daje pewność trwałości.

Nie należy też zapominać o estetyce. Wrota dopasowane do wyglądu budynku przełożą się na spójny wygląd budynku.

Dopasowany zakup                                    

Do wyboru są cztery rodzaje bram garażowych, segmentowe, uchylne, rozwieralne i rolowane. Kupując dany model należy dopasować go do wielkości podjazdu, warto korzystać ze wsparcia doświadczonych specjalistów np. ze z tej firmy. Tylko wtedy brama będzie dobrze spełniała swoje zadania.