rss search

Jak wyczyścić dywan?

line Jak wyczyścić dywan?

Pielęgnacja dywanu może się nam kojarzyć przede wszystkim z trzepaniem go na podwórku w tumanach kurzu. Cóż, z pewnością to nie zaszkodzi jednak co począć kiedy mamy do czynienia z uporczywą plamą. Zanim oddamy dywan do profesjonalnej pralni dywanów Dywilan zastanówmy się czy nie będziemy w stanie samodzielnie poddać go czyszczeniu. Dzięki temu oszczędzimy przede wszystkim pieniądze. Dlatego też prezentujemy rady dla tych których dywan się zabrudził.

Kiedy poplamimy dywan…

Najważniejsza okazuje się tutaj szybko reakcja. Jeśli wylaliśmy na dywan powiedzmy czerwone wino to oczywiste jest, że bez natychmiastowej interwencji nasz dywan może na stałe się zafarbować a tego byśmy nie chcieli. Zanim plama zaschnie powinniśmy namoczyć ją w ciepłej wodzie z mydłem albo innym detergentem. Zyskamy tym cenny czas i spowodujemy, że plama nie będzie mogła wsiąknąć na dobre.

czyszczenie_dywanu

Dywan to produkt wciąż modny

Kolejnym aspektem jest wybór odpowiedniego odplamiacza. Oczywiście nie używamy tutaj środków nie przeznaczonych do tego typu powierzchni. Moglibyśmy tym szybko zniszczyć wrażliwe włókna dywany. Nie trzemy na siłę a wybieramy bardziej inteligentną opcję. Kupujemy w sklepie specjalny środek do czyszczenia dywanów – najczęściej w formie proszku – i posypujemy nim dywan. Następnie odkurzamy i powinno być po kłopocie. Oczywiście przy założeniu, że nasza plama jest z gatunku tych mniej odpornych. Niekiedy nie obejdzie się jednak bez wizyty w profesjonalnej pralni. Kiedy okaże się, że z naszym dywanem nic nie da się zrobić wtedy warto wymienić dywan na nowy. Na stronie http://dywanyluszczow.eu/ z pewnością znajdziemy jakiś ciekawy model, który zarówno pod względem kolorystyki jak i kształtu spełni nasze oczekiwania.