rss search

Jak bez ryzyka wynająć samochód?

line Jak bez ryzyka wynająć samochód?

Kiedy warto wypożyczyć samochód?

Wypożyczalnie samochodów są coraz popularniejsze i z ich usług korzysta wiele osób prywatnych oraz firm. Czasami firmie nie opłaca się branie samochodu w leasing, zwłaszcza, że warunki takich umów są często oparte na dość niekorzystnych warunkach, obarczających użytkownikami bardzo wysokimi kosztami ewentualnych szkód, choćby najdrobniejszych. Nie zawsze firma może pozwolić sobie na kupno i utrzymanie własnej małej floty. Osoby prywatne z kolei posiadają często samochody, jednak nie najlepszej jakości – a kiedy przychodzi konieczność zorganizowania ważnego spotkania, prywatny, dość zdezelowany samochód może stać się powodem zawstydzenia dla jego właściciela.

wypożyczalnia samochodów Unity Trans

Podobnie gdy korzysta się z samochodu dla celów prywatnych. Często na co dzień wystarczy nam zwykły, kilkunastoletni samochód, jednak w razie dalszej wyprawy nie ufamy silnikowi ani zawieszeniu na tyle, by bez obaw zawieźć rodzinę do innego kraju oraz wrócić stamtąd w jednym kawałku, bez konieczności korzystania z pakietu assistance za granicą…

Wypożyczalnia samochodów – co może nam zaoferować?

Warto w takich wypadkach mieć kontakt z taką instytucją, jak dobra wypożyczalnia samochodów, która w razie potrzeby może dostarczyć odpowiedni samochód na wskazany adres. To rozwiązanie o tyle korzystne, że za stosunkowo niewielkie pieniądze mamy możliwość korzystać w określonym czasie z nowego, serwisowanego i ubezpieczonego samochodu, za którego wygląd nie trzeba się wstydzić. Nie trzeba też martwić się o jego stan techniczny, bo wypożyczalnie zazwyczaj oferują samochody sprawne.

wypożyczalnia samochodów Unity Trans

Dlaczego „zazwyczaj”, a nie „zawsze”? Oczywiście, mogą zdarzyć się oszuści, którzy za niskie opłaty będą oferować samochód w gorszym stanie. Nie wolno jednak pod żadnym warunkiem zgadzać się na takie „promocje” – w innym wypadku ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu. Jak wyglądają koszty takich wypożyczeń? Zależnie od marki i nowości samochodu, cena waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę wypożyczenia. Na wysokość stawki ma także wpływ długość umowy – im dłuższy okres wypożyczenia, tym niższa stawka za dobę.