Co zrobić aby makijaż był trwały?

Bardzo dbamy o wygląd zewnętrzny. Żyjemy w czasach, w których mamy bardzo wiele możliwości, aby ukryć mankamenty naszego wyglądu a podkreślić to, co w nim jest najlepsze i z czego jesteśmy dumni. Możemy to zrobić zarówno ubiorem jak i makijażem. Ci, który nie opanowali tajników sztuki makijażu mogą zwrócić się do profesjonalistów, którzy w salonach kosmetycznych proponują makijaż permanentny. Jest on bezpieczny i zalecany również osobom z alergiami na zwykłe kosmetyki. Taki makijaż jest trwały, bo utrzymuje się kilka lat.

Idealny makijaż w zasięgu ręki

Jest on idealny dla osób, które nie mają czasu na codzienny makijaż oraz osobom, które z różnych względów się nie malują na co dzień a mimo to chciałyby poprawić coś w swoim wyglądzie, wyglądać świeżo i pięknie. W gabinetach kosmetyczki wykonują makijaż permanentny brwi, oczu i ust. Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi to przede wszystkim możemy poprawić ich kształt oraz stworzyć wrażenie, że jest ich więcej i są gęstsze. No i oczywiście wzmocnić kolor. Mamy dwie metody używane w makijażu permanentnym: metoda cieniowania i metoda włoskowa. Pierwsza metoda przede wszystkim podkreśla cechy charakterystyczne twarzy i nadaje jej równoważny wygląd. Najpierw wybiera się kolor brwi, który będzie odpowiedni do naszej cery i koloru włosów. Następnie robi się zarysowanie konturu brwi i nadaje się im wymarzony kształt. Ta technika polega na całkowitym wypełnieniu brwi pigmentem we wcześniej wybranym kolorze. Druga metoda polega na wyrysowaniu włosków. Przed wykonaniem zabiegu linergistka, czyli osoba wykonująca makijaż permanentny, wykonuje rysunek wstępny, dzięki czemu klientka ma obraz tego jak będą wyglądać brwi po zmianie.  Jeśli chodzi o usta to wykonuje się takie zabiegi jak: kontur ust, kontur ust z cieniowaniem czy kontur ust z wypełnieniem. Dzięki temu poprawiamy kształt ust, nadajemy im idealny obrys, poprawiamy ich symetrię.

makijaż permanentny śląsk

Makijaż permanentny na długo

Usta po takim zabiegu mogą być pomniejszone lub powiększone, w zależności od potrzeb. Oczywiście, aby wykonać profesjonalnie taki makijaż należy uczęszczać na szkolenia makijaż permanentny.  Uczestnikom takich szkoleń przekazuje się informacje dotyczące wykonywania makijażu, doboru barwników oraz metod i sposobów ich mieszania. Często szkolenia uzupełnia się o wiedzę w zakresie korekt nieprawidłowo wykonanego zabiegu oraz wielu innych zagadnień, które swoją tematyką są związane z makijażem permanentnym i mogą okazać się pomocne i przydatne osobom, które taki makijaż wykonują. Dzięki takiemu podwyższaniu kwalifikacji pracownicy salonów kosmetycznych wiedzą jak bezpiecznie wykonywać swoją pracę, znają najnowsze trendy obowiązujące w makijażu, służą radą przy wyborze zabiegu. Takie kursy i szkolenia trwają zazwyczaj od 5 do nawet 15 dni i obejmują nie tylko zajęcia teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne wykorzystanie wiadomości zdobytych wcześniej. Wszystko po to, żeby zadowolić najbardziej wymagających klientów i wykazać się pełnym profesjonalizmem podczas wykonywania makijażu permanentnego.